Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 3 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 3020 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Regionalny rynek jabłek – 19. tydz. br.

Jabłka
  |   Źródło:
W czołówce pod względem wzrostu cen w regionie tym razem odmiana Jonagold, wynika z raportu portalu east-fruit.com.

W minionym tygodniu analitycy EastFruit nie zanotowali ani jednego przypadku obniżki cen w segmencie jabłek wysokiej jakości. Fakt ten po raz kolejny potwierdził znaczną redukcję zapasów jabłek wysokiej jakości w głównych krajach produkujących, a zatem też w innych krajach regionu. Odmiana Jonagold stała się liderem pod względem wzrostu cen w minionym tygodniu, co nie było zaskakujące, ponieważ w maju większe zapasy towaru dobrej jakości obejmują już tylko niektóre odmiany. Maksymalnie, o 35 procent, odmiana Jonagold podrożała na Ukrainie, o prawie 17 procent w Tadżykistanie i, choć mniej, ale jabłka te drożały także na rynku Federacji Rosyjskiej.

Prócz Jonagoldów, zgodnie z wynikami 19. tygodnia 2019 roku, drożały także jabłka odmian jak Idared i „Reneta Simirenko. Ogólny zakres wzrostu cen tych odmian wahał się od 7 procent do 17 procent, a największe zwyżki cen dla jabłek dobrej jakości w tych odmianach miały miejsce na Ukrainie iw Tadżykistanie.

wykres

Należy zauważyć, że do końca tygodnia na Ukrainie odnotowano wzrost cen największej liczby głównych odmian jabłek. Jednocześnie analitycy projektu praktycznie nie odnotowali wahań cen dużego hurtu w Polsce, gdzie producenci, starając się utrzymać dotychczasowe ilości sprzedaży, praktycznie nie dokonywali korekty cen w całym okresie sprawozdawczym.

Na rynku gruzińskim specjaliści projektu zauważyli stopniowe zmniejszanie zarówno różnorodności odmian, jak i spadek sprzedaży jabłek. Popytem ze strony klientów nadal cieszyły się wysokiej jakości jabłka Golden Delicious, które zdrożały do ​​0,91 USD/kg.

Po kilku tygodniach wzrostu cen na rynku Federacji Rosyjskiej wysokiej jakości jabłko wszystkich głównych odmian nie jest oferowane po cenie niższej niż 1 USD za kg, a po ostatnim wzroście całkowity zakres cen maksymalnych dla głównych odmian wynosił 1,07-1,21 USD/kg. Ceny te, jeśli nie uwzględniać Tadżykistanu, pozostają najwyższe w regionie, twierdzą analitycy EastFruit, i są bardzo atrakcyjne dla głównych krajów produkujących, gdzie ceny głównych odmian jabłek zaczynają się już od 0,13 USD/kg. Jednak, jak zauważono wcześniej, ze względu na szereg okoliczności, nie ma powodu, aby mówić o nieograniczonym handlu jabłkami między krajami regionu w najbliższej przyszłości.

Podobne
źródło foto: east-fruit.com
2019-05-14 08:22
Rosja – zatrzymano transport jabłek z polski
Dwadzieścia ton polskich jabłek z kazachskimi dokumentami nie trafiło na rynek rosyjski, informuje portal east-fruit.com, powołując się na agencję informacyjną Kazach-Zierno.
czytaj więcej
Jabłka
2019-05-13 11:37
Ukraina – rekordowe zapasy jabłek
Rekordowe zapasy jabłek na Ukrainie wystarczą do września, pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Jabłka
2019-05-12 11:39
Popyt na jabłka będzie malał
Sytuacja na rynku jabłek deserowych już od dawna jest trudna. A będzie jeszcze gorzej.
czytaj więcej
Jabłka
2019-05-09 20:16
Golden Delicious – wciąż go najwięcej
Jabłka Golden Delicious wciąż pozostają w czołówce odmian poszukiwanych przez konsumentów europejskich. Ale nie znaczy to, że sytuacja w handlu tą odmianą jest dużo lepsza niż innymi.
czytaj więcej
Jabłka
2019-05-07 15:36
Jakie ceny jabłka przemysłowego?
Wygląda na to, że znów rację mieli ci, którzy twierdzili, że ceny jabłka przemysłowego nie spadną na długo. Jak teraz wygląda sytuacja w tym segmencie rynku jabłkowego?
czytaj więcej
Jabłek
2019-05-06 14:29
Regionalny rynek jabłek – 18. tydz. br.
W Rosji ceny prawie wszystkich jabłek wzrosły, a w Mołdawii i na Ukrainie drożał tylko Golden Delicious.
czytaj więcej
Jabłka
2019-05-02 17:34
WAPA – zapasy jabłek, kwiecień br.
WAPA opublikowała uaktualnienie informacji o stanie zapasów jabłek. Ile jabłek było w europejskich magazynach na początku kwietnia 2019 roku?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.