Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest piątek 5 czerwca 2020. Od wczoraj dodano 2365 ceny w 23 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Ukraina – ceny truskawek w górę

Truskawki
  |   Źródło:
Na Ukrainie, z powodu fali chłodu, ceny truskawek wzrosły 1,5 razy.

Według analityków projektu EastFruit na Ukrainie ceny truskawek zaczęły rosnąć. Zgodnie z informacjami od uczestników rynku podwyżki cen w segmencie truskawek krajowych były możliwe ze względu na gwałtowny spadek podaży owoców od ukraińskich producentów.

Obecnie ukraińscy producenci oferują truskawki w cenie 80-120 UAH/kg (2,96-4,44 USD/kg; 12,38-18,58 zł/kg), a to jest średnio 1,5 razy droższej niż tydzień wcześniej.

Według producentów na wzrost cen wpływa kilka czynników. Przede wszystkim ceny udało im się podnieść ze względu na bardzo aktywny popyt w tym segmencie. Ponadto podaż truskawek z lokalnych gospodarstw znacznie spadła w tym tygodniu z powodu niekorzystnych warunków pogodowych, co również przyczynia się do wzrostu cen.

Jednocześnie warto zauważyć, że obecnie ceny truskawek na Ukrainie są średnio o 40 procent wyższe niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Jednocześnie większość ukraińskich producentów planuje dalej podnosić ceny swoich owoców. Argumentują swoje działania faktem, że chłodna pogoda nie przyczynia się do szybkiego dojrzewania owoców, a w najbliższej przyszłości podaż truskawek produkcji krajowej raczej nie wzrośnie.

Podobne
Truskawki
2020-04-28 09:00
Truskawki – import drożej, a krajowe?
Początek nowego tygodnia przyniósł znaczący wzrost cen importowanych truskawek. A jak kształtują się obecnie ceny truskawek krajowych?
czytaj więcej
Truskawki
2020-04-24 08:07
Będzie popyt na truskawki?
Czy w nadchodzącym sezonie będzie popyt na polskie truskawki? A jeśli tak, to który segment (rynek świeży czy przetwórstwo) okaże się kluczowy dla producentów?
czytaj więcej
Truskawki
2020-04-21 12:00
Mołdawia – producenci optymalizują koszty uprawy truskawek
Mołdawscy producenci truskawek optymalizują koszty uprawy tych owoców.
czytaj więcej
Truskawki
2020-04-20 09:00
Import truskawek w 2019 r.
Wzrost importu truskawek świeżych do Polski w relacji rok do roku. Analizujemy dane GUS.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.