Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 17 luty 2020. Od wczoraj dodano 1450 ceny w 9 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Chiny – ceny czosnku w górę?

Czosnek
  |   Źródło:
Cena chińskiego czosnku prawdopodobnie wzrośnie wraz z kontynuacją wysokiego popytu w zakupach na eksport, pisze portal www.freshplaza.com, powołując się na miejscowe źródło Shandong Jinxiang Garlic Market.

Zeszły tydzień przyniósł powolną tendencję wzrostową dla cen chińskiego czosnku, ale cena świeżego czosnku nieznacznie spadła. Pierwsze partie czosnku z Henan weszły na rynek i zwiększyły wybór czosnku. Konserwowany czosnek nie jest już więc jedynym wyborem, ale świeży czosnek nie może go całkowicie zastąpić na rynku. To jest sezon, w którym dostawy z obu zbiorów się pokrywają. Na niektórych rynkach w Chinach wielkość handlu świeżym czosnkiem jest większa niż w przypadku czosnku konserwowanego, ale wielkość handlu świeżym czosnkiem będzie się stopniowo zwiększać, podczas gdy wielkość handlu konserwowanym czosnkiem spadnie.

Analiza rynku
1. Ogólna wielkość dostaw czosnku zmalała w ubiegłym tygodniu, ponieważ handlowcy nie chcieli sprzedawać czosnku z magazynów. Kupujący byli bardziej entuzjastyczni i kupowali zgodnie z ich potrzebami. W ten sposób wzrosła ogólna wielkość handlu. Szczególnie aktywni byli kupujący czosnek na eksport. Wolumen zakupów na eksport wzrósł, podczas gdy wolumen zakupów na rynku krajowym spadł.

2. Wolumen chińskiego czosnku eksportowanego do Indii gwałtownie wzrósł w zeszłym tygodniu. Handlowcy posiadający jeszcze zapasy w magazynach i spekulanci natychmiast skorzystali z okazji, aby podnieść cenę wywoławczą. Nabywcy biernie akceptują obecną cenę, a wielkość obrotu jest stosunkowo duża.

3. Wczesny czosnek z Henan wszedł na rynek w dużych ilościach, w następstwie czego jego cena spadła. To zwiększyło presję na handlowców dysponujących zapasami czosnku „starego”, aby obniżyć jego cenę i sprzedać te zapasy. Oczekuje się, że czosnek późny z Jinxiang pojawi się na rynku za około 10 dni. Handlowcy mający jeszcze zapasy „starego” czosnku nie mają zbyt wiele czasu na jego sprzedaż.

4. Wczesny czosnek z Jinxiang wszedł już na rynek w małych ilościach. Oczekuje się, że późny czosnek zacznie sezon handlowy około 16 - 20 maja. Przemysł przetwórstwa czosnku na rynek krajowym i do eksportu ma trudności ze znalezieniem personelu. Koszty pracy zaczęły rosnąć, a tym samym rośnie również koszt produkcji przetworzonego czosnku.

Podobne
Czosnek
2019-04-24 11:00
Eksport czosnku w 2018 r.
Spadek eksportu czosnku z Polski, zwłaszcza w ujęciu wartościowym. Analizujemy dane GUS za rok 2018.
czytaj więcej
Czosnek
2019-04-23 15:24
Import czosnku w 2018 r.
Spadek importu czosnku do Polski w relacji rok do roku, zwłaszcza w ujęciu wartościowym. Analizujemy dane GUS za rok 2018.
czytaj więcej
2019-04-08 17:36
Czosnek przeciwdziała problemom z pamięcią
Substancja zawarta w czosnku pomaga utrzymać zdrowy skład mikrobiomu jelitowego, dzięki czemu przeciwdziała związanym z wiekiem problemom z pamięcią - twierdzą badacze z Uniwersytetu w Louiseville (USA).
czytaj więcej
Czosnek
2018-12-03 09:00
Ukraina zwiększa eksport czosnku do UE
Ukraina szybko zwiększa eksport czosnku do Unii Europejskiej i Gruzji, wynika z informacji portalu east-fruit.com.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.