Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 21 października 2020. Od wczoraj dodano 2369 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Kosmiczne ceny sałaty importowanej

  |   Źródło:
Mróz i śnieg spowodowały poważne straty w uprawach warzyw w Hiszpanii i we Włoszech. Wiadomo było, że odbije się to na cenach importu, ale skala podwyżek i tak robi wrażenie.

     Po informacjach, jakie napływały z Hiszpanii i Włoch, o skutkach ataku zimy dla upraw warzyw można się było spodziewać, że ceny importu pójdą w górę. Doniesienia mówiły o szczególnie dużych stratach w uprawach sałaty. Dzięki wcześniej sprowadzonym zapasom ceny sałaty jeszcze przez kilka dni pozostawały stabilne lub wzrosły tylko nieznacznie. Wiadomo było jednak, że z nadejściem nowych transportów sytuacja się zmieni.

     Jednak skala podwyżek cen sałaty okazała się naprawdę poważna. Ceny te, mówiąc obrazowo, „wystrzeliły w kosmos”. Sałata lodowa importowana z Hiszpanii zdrożała z poziomu około 30 zł/karton 10 szt. do poziomu 55 – 62 zł/karton 10 szt. Równie mocno podrożała sałata masłowa sprowadzana z Włoch. z poziomu 30 – 40 zł/karton 16 szt. do poziomu 70 zł/karton 16 szt. Podaż tych warzyw spadła w tak dużym stopniu, że nie ma szans na zaspokojenie popytu, nawet uwzględniając fakt że stuprocentowe podwyżki mocno ten popyt ograniczą.

Przeczytaj też: Włochy – duże straty w uprawach warzyw, Hiszpania – rosną obawy o zbiory sałaty