Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest piątek 7 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 2259 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Francja: importer netto owoców i warzyw

  |   Źródło:
Francja jest importerem netto świeżych owoców i warzyw. Francja jest także istotnym krajem tranzytowym dla produktów z Maroka, które przez Francję trafiają do innych państw UE. Natomiast powierzchnia upraw, a za tym produkcja owoców i warzyw we Francji maleje.

Francja importuje corocznie 1,6-1,7 mln ton świeżych warzyw, w tym najwięcej pomidorów, co jest spowodowane dużym importem tych warzyw z Maroka, które do większości krajów unijnych trafiają właśnie przez Francję. Import pomidorów wzrósł szczególnie w latach 2006-2009, po czym spadł w 2010 r. Największym dostawca warzyw do Francji jest Hiszpania, z której import jest stabilny przez ostatnie lata. Holandia jest na czwartym miejscu pod względem wielkości eksportu warzyw do Francji i z tego kraju importuje się głównie warzywa szklarniowe, ale także cebulę i kapustę.
Import owoców do Francji w okresie 2006-2010 wzrósł z 2,67 mln ton do 2,9 mln ton. Importowane są głównie banany, pomarańcze, mandarynki, nastepnie jabłka i gruszki. Import cytrusów jest stabilny od paru lat na poziomie ok. 1 mln ton. Udział Hiszpanii w dostawach owoców do Francji wynosi 42 proc.
 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.