Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest sobota 11 lipca 2020. Od wczoraj dodano 3126 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Rosjanie nie chcą polskich warzyw

  |   Źródło:
Z każdego zakątka kraju, gdzie produkowane są warzywa napływają te same informacje – eksport do Rosji stoi, zainteresowanie polskimi warzywami na rosyjskim rynku jest bardzo niskie. Z jednej strony wynika to z dobrych zbiorów w samej Rosji.

W tym roku na tamtejszym rynku popyt na warzywa z importu jest niższy niż przeciętnie w minionych latach i dużo niższy niż rok temu. Z drugiej strony polskie warzywa przegrywają walkę konkurencyjną z innymi krajami, w tym z krajami z UE. I nie tylko ceną konkurują inne europejskie kraje. Bardzo często warzywa z Holandii lub Hiszpanii postrzegane są jako lepsze jakościowo. Producenci z zachodniej Europy szukając zbytu dla swych produktów stawiają na wyższą jakość, innowacyjność i lepszy serwis, m.in. zwiększają różnorodność swojej oferty, wprowadzają nowe odmiany o lepszych walorach organoleptycznych i bardziej odporne np. na transport, stosują nowe, ulepszone opakowania, promują regionalne i krajowe marki. Wiele z tych działań możliwych jest dzięki temu, że producenci działają w grupach, uzyskując silniejszą pozycję na rynku. Wydaje się, że Polska i polscy producenci warzyw muszą pójść podobną drogą aby móc skutecznie konkurować na międzynarodowym rynku.
 

Słowa kluczowe: warzywa, eksport warzyw, Rosja

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.