Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 10 grudnia 2019. Od wczoraj dodano 1720 ceny w 18 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Hiszpania – dobre ceny ziemniaków

Hiszpania – dobre ceny ziemniaków

Ziemniaki
  |   Źródło:
Hiszpańscy producenci ziemniaków nie mają powodów do narzekań. Ich towar osiąga dobre ceny, czego przyczyną jest niedobór ziemniaków w Europie.

Niedobór ziemniaków w Europie powoduje, że w Hiszpanii ich ceny wzrastają, osiągając poziom 45 centów/kg dla producenta. Ponieważ kampania wczesnych ziemniaków w rejonie Sewilli została już ukończona, w rejonie Kartageny ma się skończyć niedługo, spodziewane są dobre ceny zbiegające się z rozpoczęciem kampanii w rejonie Kastylii-León. Pytanie brzmi, co się będzie działo od teraz do pierwszego tygodnia lipca, kiedy zaczną się zbiory w Kastylii-La Manczy, zwłaszcza w Albacete.

Biorąc pod uwagę te okoliczności, ryzyko polega na tym, że perspektywa uzyskania dobrej ceny spowoduje, że producenci z obu rejonów kastylijskich będą się spieszyć i rozpoczną zbiory w tym samym czasie, co wszyscy inni, powodując załamanie się cen, mówi prezes Asopocyl, Marco Martin.

Z tego powodu Asopocyl zalecił, aby zbiory były przeprowadzane w sposób tak rozłożony, jak to możliwe, zawsze w porozumieniu z hurtowymi odbiorcami ziemniaków.

Dla producentów kluczowym czynnikiem będzie jakość upraw. Podczas gdy areał ziemniaków w Kastylii-León został zmniejszony o 500 hektarów, a plony nie będą bardzo wysokie, to warunki pogodowe przyczyniają się do tego, że tamtejsze ziemniaki będą miały wysoką jakość.

Podobne
Ziemniaki i marchew
2019-06-12 08:00
Regionalny rynek ziemniaków i marchwi
W dwudziestym trzecim tygodniu 2019 roku, na rynkach monitorowanych krajów Europy Wschodniej i Azji Środkowej trwał wzrost podaży wczesnych ziemniaków i młodej marchwi. Jednak ceny tych warzyw nie zawsze spadały.
czytaj więcej
Ziemniaki
2019-06-07 13:24
NEPG – wzrost powierzchni uprawy ziemniaków
Organizacja NEPG (Organizacja Producentów Ziemniaków Europy Pónocno-Zachodniej) poinformowała, że w jej krajach członkowskich wzrosła powierzchnia uprawy ziemniaków, o czym pisze portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Ziemniaki i marchew
2019-06-04 14:24
Regionalny rynek ziemniaków i marchwi – 22. tydz. br.
Ceny ziemniaków i marchwi spadły w większości monitorowanych krajów regionu Europy Wschodniej i Azji Środkowej, informuje portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.