Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest czwartek 1 października 2020. Od wczoraj dodano 3795 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Austria – mniejsza presja na ceny cebuli

Cebula
  |   Źródło:
Sytuacja na austriackim rynku cebuli nie jest już tak napięta, jak miało to miejsce jeszcze w zeszłym tygodniu. presja na spadek cen zelżała. Dlaczego?

Sytuacja na austriackim rynku cebuli wydaje się powoli łagodzić. Sytuacja na austriackim rynku cebuli wydaje się powoli łagodzić. Cebula ozima jest nadal oferowana, ale presja szybkiego wprowadzania ich na rynek znacznie się zmniejszyła. Jej podaż jest już mniejsza, a do tego bieżące zbiory cebuli letniej są ograniczone.

Uprawy cebuli z dymki są bowiem mocno porażone chorobami, co jest konsekwencją warunków pogodowych. Uczestnicy rynku austriackiego wskazują, że może to doprowadzić do dużych strat w plonach. Również jeśli chodzi o cebulę z siewu.

Jeśli chodzi o handel cebulą na rynku austriackim, to pozostaje on ograniczony, co wynika z czynników sezonowych. Sprzedaż krajowa choć cicha, jest jednak stabilna, co jest dla handlu korzystne. Odnotowywany jest też eksport cebuli, choć w ograniczonym zakresie.

Ceny producenta nie zmieniły się w stosunku do poprzedniego tygodnia. W trzydziestym trzecim tygodniu roku ceny dla producenta za cebulę oczyszczoną i przesortowaną, zapakowaną w boksy pozostały na poziomie 15,00-18,00 euro/100 kg (0,66-0,79 zł/kg). Dla porównania, w tym samym okresie roku 2019 ceny te były na poziomie 23,00-28,00 euro/100 kg (1,01-1,24 zł/kg po obecnym kursie średnim).

Podobne
Cebula
2020-08-10 12:00
Regionalny rynek cebuli – 32. tydz. br.
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Cebula
2020-08-10 10:00
Holandia – cebula jeszcze tańsza
Oczekiwana stabilizacja nie nadeszła. Ceny cebuli na rynku holenderskim pozostawały w minionym tygodniu w trendzie zniżkowym.
czytaj więcej
Cebula
2020-08-06 14:00
Rosja – cebula szybko tanieje
Cebula szybko tanieje w Rosji, producenci narzekają na niski popyt.
czytaj więcej
Cebula
2020-08-06 12:00
W. Brytania kupuje dużo holenderskiej cebuli
Rynek brytyjski jest bardzo stabilnym holenderskim nabywcą cebuli.
czytaj więcej
Cebula
2020-08-05 12:00
Austria – problemy z cebulą
Podaż cebuli w Austrii pozostaje wysoka, co wpływa na poziom cen. Deszczowa pogoda sprawiła, że coraz większe są problemy z chorobami atakującymi cebulę.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.