Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 19 września 2020. Od wczoraj dodano 3215 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Bronisze – wzrost sprzedaży warzyw

Ceny warzyw na Broniszach
  |   Źródło:
Nadchodzące Święta wpłynęły najwyraźniej na obroty w hurtowym handlu warzywami na Broniszach. Ożywienie i wyższa sprzedaż przełożyło się również na wyższe ceny. Swoją rolę odegrała też zima i związana z nią mniejsza podaż warzyw na placu.

Wreszcie, po tak wielu tygodniach, można napisać, że na giełdzie w Broniszach krajowe warzywa z jesiennego zbioru sprzedają się lepiej, a ich ceny rosną. Przynajmniej niektórych.

Wciąż bardzo słabo jest z popytem na kapustę białą, a jej ceny pozostają na poziomie 5,00 zł/worek 20 kg. Nie ma też poprawy w sprzedaży ziemniaków, czym Bronisze odstają od tego, co dzieje się w województwach łódzkim i wielkopolskim, czy kujawsko-pomorskim.

Wyraźnie rosną natomiast ceny marchwi, oczywiście tej dobrej jakości. Obecnie marchew szczotkowana jest sprzedawana o minimum złotówkę na worku drożej niż przed tygodniem. Ceny są na poziomie 8,00 – 10,00 zł/worek 10 kg. A przy mniejszych ilościach, za marchew Premium trzeba zapłacić nawet powyżej 1,50 zł/kg.

W górę odbiły też ceny cebuli. Przy większych ilościach ładną cebulę w workach sprzedaje się po 7,00 – 8,50 zł/worek 15 kg, czyli również minimum 1 zł na worku drożej niż tydzień temu.

Coraz tańsze są natomiast krajowe ogórki i pomidory. Ogórki szklarniowe na Broniszach sprzedaje się obecnie po 5,00 – 6,00 zł/kg. Ogórki gruntowe też mocno potaniały i mają ceny 9,00 – 11,00 zł/kg. Ceny polskich pomidorów szklarniowych na giełdzie w Broniszach wciąż pozostają niższe niż na innych rynkach lokalnych. Aktualnie oferowane są one po 60,00 – 78,00 zł/karton 6 kg.

Jeśli chodzi o import, to ostatnie dni nie przyniosły większych zmian w cenach najważniejszych warzyw. Ogórki hiszpańskie sprzedawane są po 30,00 zł/4,5 kg, pomidory hiszpańskie po 45,00 zł/karton 6 kg. W dół poszły ceny hiszpańskiej czerwonej papryki – obecnie jest to 50,00 zł/karton 5 kg.

Podobne
Handel na Broniszach
2013-03-20 11:09
Zima na Broniszach nie odpuszcza
Zima nie odpuszcza, ale i producenci sprzedający na podwarszawskich Broniszach nie dają za wygraną.
czytaj więcej
Ceny warzyw na Broniszach
2013-03-18 18:31
Co się dzieje na Broniszach
Jak zmieniły się, w ostatnim tygodniu ceny warzyw na giełdzie w Broniszach? Czy cebula jest tania, czy droga? Czy jest marchew z importu, czy jej nie ma? Sprawdź.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.