Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Tu jesteś:  »  Chiny niepewność w eksporcie czosnku

Chiny niepewność w eksporcie czosnku

Czosnek
  |   Źródło:
Przyszłość chińskiego eksportu czosnku jest niejasna, pisze portal www.freshplaza.com.

"Od 2015 do 2016 roku chiński boom w eksporcie czosnku pobudził krajowych producentów tego warzywa do rozszerzenia produkcji i dał zagranicznym firmom importowym możliwości okazję do zarobku. Nawet niektórzy chińscy rolnicy, którzy produkowali inne warzywa, zaczęli uprawiać czosnek.

Jednak od 2017 roku do chwili obecnej sytuacja na rynku eksportowym czosnku w Chinach jest zła, a to niesie za sobą potencjalne ryzyko", powiedział chiński eksporter czosnku w wywiadzie dla Global Fruit and Vegetable Network.

"Rozpoczął się nowy sezon czosnkowy, a na rynku pojawiło się dużo konkurencyjnego czosnku z takich krajów, jak Dominika, Pakistan i Bangladesz. Ceny eksportowe chińskiego czosnku są bardzo niskie. A niskie ceny powinny przynosić więcej zamówień, , ale w tym roku eksport jest nadal znacznie niższy niż w roku ubiegłym. "

"W chwili obecnej mamy zwiększoną produkcję czosnku i posiadamy pełne magazyny. Dodajmy do tego politykę ochrony własnego rynku prowadzona przez niektóre kraje zamorskie i, według moich szacunków, cena eksportowa czosnku będzie nadal spadać. Prognozy na następne dwa lata nie są optymistyczne, nasi producenci czosnku muszą podjąć inicjatywę, aby zmniejszyć obszar sadzenia i obniżyć ceny, w przeciwnym razie sytuacja zmieni się w katastrofę rynkową. "

"Z biegiem lat, czosnek chiński trafił do krajów na całym świecie, wielkość eksportu na rynek Azji Południowo-Wschodniej jest największa, najmniej zaś eksportujemy na rynek europejski. Nasz czosnek jest eksportowany głównie przez port Qingdao, pod własną marką, a głównymi importerami są Ameryka Środkowa i Południowa, Azja Południowo-Wschodnia i Europa."

Słowa kluczowe: czosnek, eksport czosnku, warzywa, Chiny

Podobne
Czosnek
2017-06-08 10:00
Eksport czosnku w 2016 roku
Wzrost eksportu polskiego czosnku w relacji do poprzedniego roku. Analizujemy dane GUS o eksporcie w 2016 roku.
czytaj więcej
Czosnek
2017-03-17 08:00
Hiszpania – wyższy eksport czosnku w 2016 r.
Hiszpania wyeksportowała o 9 procent więcej czosnku w 2016 roku, informuje portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Czosnek
2017-02-21 08:17
Hiszpania pozostaje czosnkową potęga
Ponad połowa czosnku wyprodukowanego w UE pochodzi z Hiszpanii, informuje portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Czosnek
2016-11-23 08:00
Chiny – startuje nowy sezon czosnku
Duże zmiany na chińskim rynku czosnku. Wystartowała nowa kampania zbioru i ceny czosnku w Chinach już zareagowały na ten fakt, informuje portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Czosnek
2016-11-07 13:00
Chiny – spekulacja napędza ceny czosnku
Ceny czosnku w Chinach wzrosły do rekordowych poziomów. W dużej mierze to „zasługa” spekulantów liczących na ogromne zyski z powodu niskich zbiorów czosnku w tym kraju, wynika z informacji portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.