Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Czwartek 29 października 2020. Od wczoraj dodano 4434 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Bakłażany będą tańsze?

Bakłażany
  |   Źródło:
Z tego, co dzieje się obecnie na rynku hiszpańskim można wnioskować, że rośnie prawdopodobieństwo spadku cen warzyw z Hiszpanii importowanych, w tym bakłażanów.

Bakłażany sprowadzane z Hiszpanii mogą mieć w najbliższym czasie niższe ceny. I to mimo faktu, że obecny ich poziom jest znacznie niższy niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Wówczas, w końcówce stycznia, ceny na aukcjach hurtowych w Almerii sięgały 3,00 – 4,00 euro/kg, a średnia cena hurtowa w Polsce była na poziomie aż 18,00 zł/kg.

Teraz jest znacznie taniej, co nie znaczy, że tanio. Hurtowe ceny hiszpańskich bakłażanów oferowanych przez polskich importerów znajdują się w przedziale 7,00 – 8,00 zł/kg. A przypomnijmy, że już w tym sezonie, dokładniej w grudniu ubiegłego roku, ceny te sięgały 12,00 zł/kg. W porównaniu z tamtym poziomem, ceny obecne są średnio o prawie 32 procent niższe.

A może być jeszcze taniej i najprawdopodobniej będzie, bo ceny tych warzyw w Hiszpanii spadają od kilku dni. Jeszcze tydzień temu na aukcjach w Almerii kupowano je po 1,00 – 1,40 euro/kg, a teraz ceny zeszły na poziom 0,40 – 0,63 euro/kg, czyli są średnio o 57 procent niższe. Zapewne na rynku polskim przecena nie będzie miała aż takich rozmiarów, bo trzeba uwzględnić choćby koszty transportu, które nie spadły, ale poziom 6,00 zł/kg jest jak najbardziej do wyobrażenia.

Podobne
Bakłażany
2017-12-19 13:00
Ceny bakłażanów w górę
Sytuacja w hurtowym handlu importowanymi bakłażanami zrobiła się bardzo dynamiczna. Jakie są aktualne trendy w tym segmencie rynku świeżych warzyw.
czytaj więcej
Bakłażany
2017-11-27 10:00
Bakłażany będą tańsze?
Czy jest szansa na spadek hurtowych cen importowanych bakłażanów?
czytaj więcej
Bakłażany
2017-10-27 13:00
Znaczący spadek cen bakłażanów
Ostatnie dwa tygodnie przyniosły znacząca zmianę hurtowych cen bakłażanów z importu. Z czego ona wynikała?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.