Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 23 września 2019. Od wczoraj dodano 1395 ceny w 7 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Są już pierwsze polskie bakłażany

Są już pierwsze polskie bakłażany

Bakłażany
  |   Źródło:
To dopiero skromne początki, ale już są. Pierwsze bakłażany z krajowych upraw szklarniowych trafiły już na rynek hurtowy.

Wcześniej niż zazwyczaj startuje krajowy sezon bakłażanów. Pierwsze partie tych warzyw z krajowych upraw szklarniowych trafiły w tym tygodniu na rynek hurtowy. Na razie w minimalnych ilościach, ale jeśli pogoda będzie sprzyjać, to w ciągu kilkunastu dni sytuacja podażowa może się zasadniczo odmienić.

Natomiast na podażowy szczyt sezonu trzeba jeszcze poczekać. Przypada on w sierpniu i wtedy ceny są najniższe. Na razie zaś są one oczywiście relatywnie wysokie. Nic dziwnego na starcie sezonu. Te pierwsze, z południowej części województwa mazowieckiego mają ceny na poziomie 5,20 – 6,00 zł/kg (z kartonem).

To sporo biorąc pod uwagę, że dominujące na razie na rynku bakłażany importowane oferowane są po 3,00 – 4,00 zł/kg (w zależności od kalibru i kraju pochodzenia). W małym hurcie ich ceny sięgają 4,50 zł/kg. Jak widać import jest i jeszcze przez pewien czas pozostanie konkurencyjny.

Z drugiej jednak strony obecne ceny startowe polskich bakłażanów są niższe niż przed rokiem, gdy sezon zaczynał się w okolicach 20 czerwca. Wtedy sięgały one 9,00 zł/kg. Mieliśmy bowiem wówczas o wiele gorszą pogodę w maju, a i w czerwcu, co przekładało się na wolniejszą wegetację i niższą podaż.

Podobne
Bakłażany
2018-04-12 10:00
Wyższe ceny bakłażanów z importu
Ceny importowanych bakłażanów znów w polskim hurcie wzrosły. Ale czy na długo?
czytaj więcej
Bakłażany
2018-03-13 10:00
Bakłażany – znowu będą tanieć?
Wygląda na to, że hurtowe ceny importowanych z Hiszpanii bakłażanów mogą jeszcze spaść. Z czego wynika ta możliwość?
czytaj więcej
Bakłażany
2018-02-26 14:48
Holandia - presja hiszpańskich bakłażanów
Wyższa podaż hiszpańskich bakłażanów powoduje presję na ceny tych warzyw na rynku holenderskim, wynika z tekstu portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Bakłażany
2018-02-07 13:00
Bakłażany – zamiast cen niższych będą wyższe?
Koniec stycznia przyniósł możliwość spadku cen importowanych bakłażanów. Niestety, teraz trendy zdają się odwracać.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.