Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 2 czerwca 2020. Od wczoraj dodano 1913 ceny w 16 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Austria – aktywny handel cebulą

Cebula
  |   Źródło:
Na austriackim rynku cebuli bieżący tydzień przyniósł dalszy wzrost aktywności sprzedażowej w sektorze detalicznym.

Dziewiętnasty tydzień bieżącego roku przyniósł kontynuację wzrostu aktywności handlowej na austriackim rynku cebuli. Przy czym wzrost ten objął głównie sektor detaliczny. To tam sprzedaż cebuli się zwiększała od początku bieżącego miesiąca. Natomiast w sektorze gastronomicznym i na lokalnych rynkach hurtowych handel pozostaje ograniczony.

Z drugiej strony widać było tam spadającą podaż cebuli. Wielu austriackich dostawców zakończyło już lub właśnie kończy swój sezon handlowy. Niemniej eksperci oceniają, ze pozostałe w austriackich magazynach zapasy cebuli wystarczą na zaspokojenie popytu na rynku wewnętrznym aż do początku nowego sezonu.

 Ostatni tydzień nie przyniósł za to poprawy popyt w eksporcie. To wciąż widać negatywny wpływ utrudnień, jakie w handlu międzynarodowym zostały spowodowane przez pandemię koronawirusa. W dodatku cebula austriacka, ze względu na swoje ceny, jest na gorszej pozycji konkurencyjnej w stosunku do innych europejskich eksporterów, a zwłaszcza Holandii.

Ceny dla producenta pozostały stabilne. Ceny dla producentów w dziewiętnastym tygodniu roku za cebulę oczyszczoną i przesortowaną, zapakowaną w boksy, to są one w przedziale 28,00-30,00 euro/100 kg (1,27-1,36 zł/kg). Dla porównania, w tym samym okresie roku 2019 ceny te były na poziomie 62,00-66,00 euro/100 kg (2,82-3,00 zł/kg po obecnym kursie średnim).

Podobne
Cebula
2020-05-05 08:00
Holandia – lepszy popyt na cebulę, ale…
Popyt na holenderską cebulę poprawił się, ale źródła tej poprawy są ograniczone. Ponad to coraz większym problemem jest dla holenderskich handlowców zdobycie towaru odpowiedniej jakości.
czytaj więcej
Cebula
2020-05-04 13:00
Regionalny rynek cebuli – 18. tydz. br.
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Cebula
2020-04-29 12:00
Austria – zrównoważony rynek cebuli
Zapasy cebuli w Austrii powoli maleją, ale na razie podaż jest jeszcze wystarczająca na zaspakajanie bieżącego popytu.
czytaj więcej
Cebula
2020-04-29 10:00
Co z cenami cebuli?
Cebula sporo zyskała w marcu i na początku kwietnia. A jak obecnie wyglądają realia cenowe na polskim hurtowym rynku cebuli?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.