Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Poniedziałek 6 lipca 2020. Od wczoraj dodano 2966 ceny w 23 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Regionalny rynek cebuli – 42. tydz. br.

Cebula
  |   Źródło:
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej? Czy w Polsce cebula wciąż jest najdroższa?

Według analityków projektu EastFruit, sytuacja na rynku cebuli niewiele się zmieniła w ciągu ostatniego tygodnia, a ceny pozostały stabilne w większości monitorowanych przez projekt krajów regionu.

Polska nadal utrzymywała pozycję lidera w rankingu wysokości cen cebuli, a ceny te, w przypadku produktów krajowych, utrzymywały się na poziomie 26–36 centów za kg. Ceny cebuli importowanej z Holandii też praktycznie się nie zmieniły: 32-39 centów za kg. Warto zauważyć, że ceny krajowej cebuli w Polsce utrzymują się na stałym poziomie od połowy września i obecnie odpowiadają poziomom z poprzedniego roku. Jednak w przeciwieństwie do obecnego sezonu, w październiku 2018 roku rozpoczął się aktywny wzrost cen na rynku polskim. Przypomnijmy, że od początku października do końca listopada ubiegłego roku cena krajowej cebuli w Polsce wzrosła z 18–26 centów za kg do 41–47 centów za kg.

Już trzeci tydzień z rzędu ceny na Białorusi utrzymywały się na średnim poziomie 29 centów za kg, podczas gdy w Gruzji średnia cena praktycznie się nie zmieniła od początku września (26-27 centów za kg). Jednocześnie Turcja pozostała głównym graczem na gruzińskim rynku cebuli, podczas gdy lokalnym producentom nadal trudno było w pełni zaspokoić popyt na rynku krajowym. Tymczasem w Mołdawii cebula nieco potaniała, chociaż maksymalny limit ceny, jak poprzednio, osiągnął 29 centów za kg.

Na Ukrainie, pomimo ogólnie stabilnej sytuacji, odnotowano pozytywny trend cenowy, choć wyłącznie w segmencie cebuli wysokiej jakości. W rezultacie górny limit cen na rynku ukraińskim wzrósł do 24 centów za kg. Jednak najczęściej cebula była tam nadal sprzedawana po cenach od 20 do 22 centów za kg.

W Rosji ceny się nie zmieniły: 17-25 centów za kg. Sytuacja na rynku cebuli w Uzbekistanie pozostała stabilna (10-13 centów za kg), podczas gdy ceny w sąsiednim Tadżykistanie nieznacznie wzrosły do ​​11-15 centów za kg.

Podobne
Cebula
2019-10-18 12:35
Holandia –eksport popycha ceny cebuli
Na holenderskim rynku cebuli mamy kontynuację trendu cenowego z poprzedniego tygodnia.
czytaj więcej
Cebula
2019-10-18 09:00
Ukraina – ceny cebuli w górę
Wzrost popytu na cebulę sprawił, że ukraińscy producenci mogli podnieść ceny tego warzywa.
czytaj więcej
Cebula
2019-10-16 08:00
Austria – na rynku cebuli cicho i spokojnie
Na austriackim rynku cebuli zrobiło się cicho i spokojnie. Co to oznacza dla cen tego warzywa?
czytaj więcej
Cebula
2019-10-15 10:00
Mniejszy eksport cebuli poza UE
W sezonie 2018/2019 eksport cebuli poza UE spadł o 300 tys. ton.
czytaj więcej
Cebula
2019-10-14 09:00
Regionalny rynek cebuli – 41. tydz. br.
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej? Czy w Polsce cebula wciąż jest najdroższa?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.