Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 21 sierpnia 2019. Od wczoraj dodano 4412 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Rosja – tanieje „stara” cebula

Rosja – tanieje „stara” cebula

Cebula
  |   Źródło:
Rosyjscy rolnicy są zmuszeni do obniżenia cen za zeszłoroczną cebulę, informuje portal east-fruit.com.

Dane z codziennego monitoringu cenowego projektu EastFruit wskazują na dalszy spadek cen zeszłorocznej cebuli w Rosji. Według samych uczestników rynku tendencja do spadku cen była obserwowana nawet w zeszłym tygodniu, a od poniedziałku rosyjscy rolnicy byli zmuszeni do bardziej aktywnej rewizji cen, tłumacząc to słabym popytem w tym segmencie.

Zdaniem ekspertów projektu, niskiej jakości cebula odczuwa obecnie dużą presję na ceny, bo jej podaż gwałtownie wzrosła na lokalnym rynku wraz z poprawą pogody. Gospodarstwa produkcyjne aktywnie sortują cebulę w magazynie, a duży procent tej cebuli nie spełnia norm jakości na rynek świeży.

Przekłada się to negatywnie na ceny towaru jakościowo lepszego. Ceny wysokiej jakości cebuli na rynku rosyjskim znalazły się w przedziale 23 - 35 rubli/kg, to jest 0,35 - 0,54 USD/kg (1,37 – 2,08 zł/kg), czyli średnio o 8 procent niżej niż na koniec ostatniego tygodnia roboczego.

Jednocześnie spadek aktywności konsumentów obserwuje się nie tylko w odniesieniu do cebuli niskiej jakości: w tym tygodniu popyt spadł także na cebulę wysokiej jakości. Warto zauważyć, że pogorszenie tempa handlu rodzimą cebulą w Rosji obserwuje się na tle dość stabilnej podaży importu cebuli wczesnej, głównie z Egiptu, Turcji i Kazachstanu. Jednak dostawcy importowanej cebuli są również niezadowoleni z niskiej aktywności rosyjskich nabywców. A ceny wczesnej cebuli importowanej mieszczą się w granicach 34 - 40 rubli/kg, czyli 0,52 - 0,62 USD/kg (2,02 – 2,38 zł/kg).

Niemniej jednak warto zauważyć, że pomimo tej sytuacji cena cebuli w Rosji pozostaje dziś średnio trzy razy wyższa niż na koniec maja 2018 roku.

Podobne
Cebula
2019-05-29 08:30
Austria – cebula ozima opóźniona
Cebula ozima trafi na austriacki rynek z opóźnieniem. Co to oznacza dla tamtejszego rynku cebulowego?
czytaj więcej
Cebula
2019-05-28 08:00
Regionalny rynek cebuli – 21. tydz. br.
Spadek cen cebuli na Ukrainie i w Mołdawii, o czym pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Cebula
2019-05-24 11:38
Holandia – to już koniec rodzimej cebuli?
Zazwyczaj w maju Holendrzy mają jeszcze pokaźne zapasy rodzimej cebuli. Jednak w tym roku to importerzy rządzą na cebulowym rynku Holandii.
czytaj więcej
Cebula
2019-05-24 09:55
Ukraina – ceny cebuli nadal spadają
Na rynku ukraińskim trwa trend spadkowy cen cebuli. Portal east-fruit.com pisze, o przyczynach tego stanu rzeczy.
czytaj więcej
Cebula
2019-05-22 13:54
Hiszpania – wysoki popyt na młodą cebulę
Popyt na młodą hiszpańską cebulę jest obecnie ekstremalnie wysoki, a jej ceny niemal rekordowe, pisze portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Cebula
2019-05-22 10:50
Rośnie podaż młodej cebuli
Na polski rynek trafia coraz więcej młodej cebuli, a to sprawia, że rośnie presja na ceny cebuli ze zbioru 2018 roku.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.