Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Czwartek 29 października 2020. Od wczoraj dodano 4434 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Owoce i warzywa  »  Warzywa  »  Cebula  »  Większa podaż cebuli

Większa podaż cebuli

Cebula
  |   Źródło:
Sytuacja na polskim rynku cebuli nabiera dynamiki. W jakim kierunku się ona rozwija?

Sytuacja na polskim rynku cebuli wyraźnie nabrała dynamiki w ostatnich tygodniach. Na początku lipca zaczął się wyraźny spadek cen krajowej cebuli. Co prawda po ósmym lipca zniżka idzie nieco wolniej, ale patrząc na sytuację zarówno w UE (często jest to Re-eksport), jak również w krajach na wschód od Polski, można oczekiwać, że spadek cen polskiej cebuli będzie kontynuowany.

Co prawda nasza cebula pozostaje droższa od tej zza wschodniej granicy (z Ukrainy i Białorusi), pozostaje też znacząco droższa niż w tym samym okresie zeszłego roku (wtedy średnia sprzedażowa w dużym hurcie wynosiła 1,03 zł/kg, teraz jest to wciąż jeszcze 2,00 zł/kg), ale te relacje będą się zmieniały na niekorzyść obecnych cen polskiej cebuli.

I to mimo, że susza w Polsce wciąż jest ogromnym problemem i ma bardzo negatywny wpływ na wegetację i plony cebuli. Z drugiej jednak strony cebula z krajów Unii i ze wschodu szybko tanieje, bo tam pogoda była lepsza niż w Polsce i rośnie presja importu.

W konsekwencji polską cebulę ozimą luzem na worek można już kupić w hurcie po cenach na poziomie 1,10 – 1,20 zł/kg. Cebula workowana ma ceny sprzedażowe 1,80 – 2,30 zł/kg, a cebula na obieranie potaniała do 0,70 – 0,75 zł/kg. Zwłaszcza ta ostatnia znajduje się pod dużą presją taniejącej cebuli z importu.

Podobne
Cebula
2019-07-15 08:00
Regionalny rynek cebuli – 28. tydz. br.
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Cebula
2019-07-10 09:00
Austria – ceny cebuli kontynuują trend
Ceny cebuli w Austrii nadal spadają. I to dość dynamicznie.
czytaj więcej
Cebula
2019-07-10 08:09
Tadżykistan – duży eksport cebuli
Eksport cebuli wyprodukowanej w regionie Dżajhun w Tadżykistanie przekroczył już ubiegłoroczny poziom.
czytaj więcej
Cebula
2019-07-08 10:00
Regionalny rynek cebuli – 27. tydz. br.
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Cebula
2019-07-05 12:00
Duża podaż cebuli egipskiej zwiększa presję na ceny
Wysoka podaż importowanej cebuli egipskiej buduje presję na ceny cebuli na rynku holenderskim, czytamy na portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Cebula
2019-07-04 15:00
Ceny cebuli w dół
Ceny cebuli na polskim rynku hurtowym zaczęły spadać, ale i tak pozostają wyraźnie wyższe niż przed rokiem. Czego można oczekiwać w tym segmencie rynku świeżych warzyw w kolejnych tygodniach?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.