Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Poniedziałek 16 września 2019. Od wczoraj dodano 2848 ceny w 22 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Francja – droższa cukinia

Francja – droższa cukinia

Cukinia
  |   Źródło:
We Francji rosną ceny cukinii, pisze portal www.freshplaza.com. Powodem zwyżki cen jest spadek podaży tego warzywa.

Według ministra rolnictwa Francji brak światła słonecznego, a jednocześnie upał i zbyt duża ilość deszczu doprowadziły do spadku plonów cukinii. Ponad dwie trzecie produkcji tego warzywa we Francji odbywa się na wolnym powietrzu, więc pogoda ma na jego uprawy ogromny wpływ.

Dodatkowo zmniejszyła się także powierzchnia – o 1 procent w skali roku, a należy pamiętać, że produkcja cukinii była już niższa niż w ubiegłym roku. To musiało przełożyć się na ceny, które konsekwentnie rosły w maju.

Małe gospodarstwa w regionie PACA (Prowansja – Alpy – Lazurowe Wybrzeże) mają trudności ze znalezieniem chętnych do przejęcia gospodarstw. Południowy Wschód jest głównym regionem produkcji cukinii we Francji, ale u było tam 8 procent upraw tego warzywa w ciągu 5 lat.

Minister rolnictwa ogłosił, że „krajowa produkcja cukinii (112,600 ton) zmniejszy się o 2 procent w ciągu roku, a o 8 procent w porównaniu ze średnią z lat 2013-2017." Oczekuje się, że produkcja osiągnie najwyższy poziom w lipcu. Ceny, które zwykle są stabilne w tym momencie sezonu, wzrosły już o 7 procent w porównaniu do ubiegłego roku i o 10 procent w porównaniu do lat 2013-2017. Import pozostaje stabilny, głównie z Hiszpanii (70 procent importu cukinii ogółem wielkości) i Maroka (25 procent całości).

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.