Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 24 września 2019. Od wczoraj dodano 3529 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Chiny – rekordowe zapasy czosnku

Chiny – rekordowe zapasy czosnku

Czosnek
  |   Źródło:
To dopiero wstępne prognozy, ale wygląda na to, że zapasy czosnku w Chinach osiągnęły rekordowy poziom, o czym można wnioskować na podstawie informacji portalu www.freshplaza.com.

Sezon, w którym czosnek w Chinach trafia do magazynów, już się skończył i chociaż ogólnokrajowe statystyki jeszcze się nie ukazały, to wstępne dane mówią, iż wolumen zmagazynowanego czosnku w prowincji Jinxiang przekroczył już poziom 2 milionów ton, co stanowi niewielki wzrost w stosunku do tego samego okresu w roku poprzednim.

Ponieważ zaś kupcy w 2018 roku nie byli zniechęcani w swoich zakupach czosnku na przechowywanie przez spadek jego cen w poprzednim roku, oczekuje się, że chiński rynek czosnku ponownie spolaryzuje się w tym roku.

Warunki rynkowe powinny się polaryzować
Na chińskim rynku czosnkowym wytworzyły się bowiem dwie duże grupy uczestników tego rynku. Jedna grupa jest pesymistyczna. Uważają, że warunki rynkowe dla zmagazynowanego czosnku będą jeszcze gorsze niż w zeszłym roku. Druga grupa jest optymistyczna. Przewidują, że pomimo dużej ilości zmagazynowanego czosnku warunki rynkowe będą dobre.

Pesymistyczni uczestnicy rynku opierają swoje oczekiwania głównie na minimalnej różnicy między objętością czosnku w tym roku a rokiem poprzednim. Niektórzy nawet oczekują wzrostu zmagazynowanych wolumenów. Ponieważ warunki rynkowe nie były świetne w zeszłym roku, nie spodziewają się, że ulegną one poprawie w tym roku (skoro czosnku w magazynach będzie równie dużo, albo i więcej niż wtedy). Optymistyczni gracze rynkowi myślą, że ci, którzy narzekają na bieżącą sytuację na rynku czosnku, spekulują, aby odstraszyć konkurencję i zwiększyć własny zysk. Optymiści wciąż myślą, że czosnek w magazynie będzie sprzedawany po dobrej cenie.

Podobne
Czosnek
2018-09-07 15:00
Hiszpania – większy areał upraw czosnku
W sezonie 2017/2018 wzrosła powierzchnia dedykowana uprawom czosnku w hiszpańskiej Andaluzji, informuje portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Czosnek
2018-07-09 10:00
Hiszpania – niższe ceny czosnku z Andaluzji
Kampania zbioru czosnku w Andaluzji właśnie się kończy, ale ceny są dalekie od tego, co zadowoliłoby producentów, wynika z informacji portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Czosnek
2018-06-27 14:56
Argentyna – kłopoty na rynku czosnku
W Argentynie wciąż jest do sprzedania czosnek z zeszłego sezonu, wynika z informacji portalu www.freshplaza.com. A to oznacza, że całości zeszłorocznego zbioru tego warzywa nie uda się już sprzedać.
czytaj więcej
Czosnek
2018-06-18 10:00
Chiny – chaos na rynku czosnku
Chiński rynek czosnku znajduje się już od dłuższego czasu w wyraźnej depresji cenowej , a jest wielce prawdopodobne, że może być jeszcze taniej, wynika z informacji opublikowanych na portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Czosnek
2018-06-14 11:00
Chiny – rośnie eksport czosnku, ale…
Wysokie zbiory ułatwiły wzrost eksportu chińskiego czosnku, ale sytuacja na międzynarodowym rynku tego warzywa jest trudna, wynika z informacji portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Czosnek
2018-04-11 10:00
Eksport czosnku w 2017 r.
Bardzo duży wzrost eksportu czosnku w 2017 roku. Analizujemy najnowsze dane GUS.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.