Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest czwartek 20 luty 2020. Od wczoraj dodano 4148 ceny w 33 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

2,5 miliona ogórków rocznie z bawarskich szklarni

Ogórki
  |   Źródło:
Na niemiecki rynek trafiły ogórki z nowoczesnej szklarni bawarskiej firmy Zollner, o czym pisze portal freshplaza.com. Warto przeczytać informację o modelu biznesowym, który połączył lokalnego producenta z tamtejszym oddziałem sieci handlowej.

Ogórki są zbierane w najnowocześniejszej szklarni Zollner Gemüsegärtnerei w Eitting od lutego i sprzedawane w bawarskich sklepach Rewe, co firmy te zgłosiły się we wspólnym komunikacie prasowym. Ostatnio działalność tej szklarni została oficjalnie zainaugurowana.

Rodzina Zollnerów z Eitting to producenci od pokoleń, skupiając się na ziemniakach i warzywach z otwartego. Ponadto prowadzi zakład biogazowy Nawaro. „Szklarniowa produkcja ogórków to będzie nasz drugi filar podstawowej działalności”, wyjaśnia Johannes Zollner. „Na obszarze produkcyjnym o powierzchni dwóch hektarów możemy zbierać około 2,5 miliona ogórków rocznie zgodnie z kryteriami państwowego znaku jakości„ Tested Quality Bavaria ”(GQB) i regionalnego okna (RF).”

Partnerem dystrybucyjnym jest Rewe Region South, który ma swój centralny magazyn w Eitting - praktycznie za rogiem. Ogórki są sprzedawane pod nazwą „Rewe regional”. „Regionalizm ma bardzo wysoki priorytet w naszej strategii korporacyjnej, szczególnie w odniesieniu do owoców i warzyw”, mówi Frank Lomb, dyrektor handlowy Rewe Region South. Dla niego partnerstwo to również zobowiązanie w stosunku do lokalnego rolnictwa: „Wartość dodana pozostaje w Bawarii. Z przyjemnością wspieramy młodego przedsiębiorcę, który dostrzegł trend w kierunku regionalizmu jako możliwości rynkowej”.

Najbardziej nowoczesne standardy efektywności energetycznej
Szklarnia jest zbudowana zgodnie z najnowszymi standardami efektywności energetycznej, mówi komunikat prasowy. Ciepło i energia elektryczna z rodzinnej wytwórni biogazu są przenoszone do szklarni. W celu nawadniania zbiera się wodę deszczową, rośliny uprawia się na tacach nadających się do recyklingu, a zamiast plastikowej folii ogórki otrzymują banderolę.

Podkreślenia redakcji fresh-market.pl

Podobne
Pomidory i ogórki
2019-07-23 08:00
Ukraina – wzrost importu pomidorów i ogórków
Według ekspertów Ukraińskiego Stowarzyszenia Producentów Warzyw i Owoców (UPOA) rośnie ukraiński import pomidorów i ogórków.
czytaj więcej
Pomidory i ogórki
2019-07-22 08:00
Regionalny rynek pomidorów i ogórków - 29. tydz. br.
Jak wygląda sytuacja na rynku pomidorów i ogórków szklarniowych w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Ogórki
2019-07-10 15:41
Import ogórków w I kw. 2019 r.
Minimalny wzrost ilościowy przy spadku wartości importu ogórków do Polski w pierwszym kwartale 2019 roku. Analizujemy dane GUS.
czytaj więcej
Ogórki
2019-07-03 16:58
Ogórki szklarniowe – ceny przestały rosnąc?
Tak drogo w tej fazie sezonu nie było od wielu lat.Ceny ogórków szklarniowych w Polsce rosły jak szalone. Czy teraz pojawiła się szansa na ich zniżkę?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.