Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Niedziela 22 września 2019. Od wczoraj dodano 1717 ceny w 14 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Ukraina – warzywa szklarniowe będą tanieć

Ukraina – warzywa szklarniowe będą tanieć

Ogórki i pomidory
  |   Źródło:
Nie ma przesłanek do wzrostu cen na rynku warzyw szklarniowych, uważają eksperci Ukraińskiego Stowarzyszenia Producentów Owoców i Warzyw (UPOA). Pisze o tym portal east-fruit.com.

W minionym tygodniu, na ukraińskim rynku warzyw szklarniowych, ugruntowały się negatywne trendy cenowe. Informują o tym analitycy Ukraińskiego Stowarzyszenia Producentów Owoców i Warzyw (UPOA).

„Po gwałtownym spadku cen ogórka w minionym tygodniu, operatorzy rynku nie widzą żadnych przesłanek do zmiany sytuacji cenowej w ciągu tygodnia bieżącego. Po pierwsze, korzystne warunki pogodowe doprowadziły do ​​znacznego wzrostu podaży na rynku ogórków ze wszystkich rodzajów cieplarni. Drugim ważnym czynnikiem jest zakończenie świąt majowych na Ukrainie, które negatywnie wpłynęło na aktywność konsumentów ”, wyjaśniają eksperci. Zeszły tydzień zakończył się więc ustanowieniem nowego przedziału cenowego 15 - 20 UAH/kg (2,20 – 2,93 zł/kg), a operatorzy rynkowi nie wykluczają, że negatywny trend cenowy będzie się utrzymywał nadal.

„Na rynku pomidorów w ubiegłym tygodniu kilka innych czynników odegrało kluczową rolę w ustalaniu cen. Ceny pomidorów, które zostały ustanowione na Ukrainie w ostatnim miesiącu i ich wzrost w przeddzień świąt wielkanocnych i majowych, doprowadziły do ​​wzrostu podaży na krajowym rynku pomidorów importowanych”, informują eksperci UPOA.

Podczas gdy pomidory z Polski i Turcji w ubiegłym tygodniu były oferowane na Ukrainie po cenach od 30 UAH/kg (4,40 zł/kg), a jakość całkowicie zadowalała kupujących, ukraińscy producenci zmuszeni byli do obniżenia cen swoich produktów, dlatego pod koniec ceny te zeszły do poziomu 40 UAH/kg (5,86 zł/kg) lub mniej, dodają eksperci.

Podobne
Pomidory i ogórki
2019-05-20 14:02
Regionalny rynek pomidorów i ogórków – 20. tydz. br.
Pomidory systematycznie tanieją w monitorowanych krajach regionu Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Natomiast sytuacja na rynku ogórków jest niestabilna, wynika z raportu portalu east-fruit.com.
czytaj więcej
Ogórki
2019-05-16 20:07
Ceny ogórków odbiły od dna
Maj przyniósł wyraźną zmianę w sytuacji cenowej na hurtowym rynku ogórków szklarniowych w Polsce. A co nas czeka w tym zakresie w nadchodzących dniach?
czytaj więcej
Ogórki szklarniowe
2019-05-09 18:59
Ogórki szklarniowe odrabiają straty?
Początek maja upłynął pod znakiem gwałtownej przecen ogórków szklarniowych i późniejszych prób odrabiania strat. Na ile próby te były skuteczne.
czytaj więcej
Ogórki
2019-05-09 11:00
Holandia – lepsza wydajność produkcji ogórków niż w Hiszpanii
W Holandii wydajność ogórka jest o 716 procent wyższa niż w Hiszpanii, wynika z informacji portalu east-fruit.com, na podstawie Hortoinfo.
czytaj więcej
Pomidory
2019-05-09 08:23
Ukraina – trwa spadek cen pomidorów
Ceny pomidorów na Ukrainie nadal spadają, informuje portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.