Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 24 września 2019. Od wczoraj dodano 3529 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Hiszpania – rekordowa sprzedaż marchwi w pęczkach

Hiszpania – rekordowa sprzedaż marchwi w pęczkach

Marchew
  |   Źródło:
Po miesiącach chudych przyszły, dla hiszpańskich producentów marchwi, miesiące obfite. Sprzedaż marchwi sięgnęła rekordowych poziomów, wynika z informacji portalu www.freshplaza.com.

Kampania handlu marchwią w regionie Kadyks w Hiszpanii jest w dość zaawansowanym stadium. Podaż marchwi w pęczkach jest teraz na dobrym, stabilnym poziomie po okresie niedoborów. „Od stycznia do połowy marca mieliśmy do czynienia z dużymi niedoborami marchwi z powodu obfitych opadów odnotowanych w październiku i listopadzie. Ceny były wysokie, ale nie na tyle, aby zrekompensować spadek wolumenów”, wyjaśnia Jesús Lucas Rodríguez, z działu handlowego firmy Virgen del Rocío, będącej częścią grupy Unica.

„W tym czasie produkcja już się poprawiła i w ciągu ostatnich 5 tygodni pobiliśmy rekordy sprzedaży, dostarczając średnio około 650 000 pęczków marchwi każdego tygodnia, głównie dzięki wysokiemu popytowi”, mówi.

Według Jesúsa Lucasa Rodrígueza, cena pozostaje stabilniejsza niż kiedykolwiek w tym roku. Zwraca również uwagę, że w ostatnich latach konsumpcja młodej marchewki w pęczkach ponownie wzrasta po okresie najgorszych lat kryzysu gospodarczego.

Virgen del Rocío z siedzibą w Sanlucar de Barrameda w hiszpańskiej prowincji Kadyks specjalizuje się w produkcji marchwi w pęczkach i ich sprzedaży za pośrednictwem Unica Fresh. Aż 40 procent produkcji trafia do Francji, około 25 procent do Niemiec, 20 procent do Holandii i około 10 procent do Wielkiej Brytanii, podczas gdy reszta jest dystrybuowana na rynek krajowy, Polskę i Czechy, gdzie tego typu marchew po raz pierwszy jest poszukiwana.

Piaszczyste gleby Sanlucar de Barrameda są idealne do produkcji takiej marchwi, ponieważ uprawa ta łatwo się tam rozwija, a marchew ma jednolite i doskonałe kształty. Unica uprawia odmiany Amsterdam, Dantesa i Naval, a okres zbiorów trwa mniej więcej od 20 listopada do końca maja.

„W przeciwieństwie do tradycyjnej marchwi pakowanej w worki, którą można przechowywać przez długi czas w chłodniach, marchew sprzedawana w pęczkach charakteryzuje się świeżością, smakiem oraz chrupiącą i soczystą konsystencją. W rezultacie jest ona spożywana raczej świeże niż gotowana, albo w sałatkach, albo jako zdrowa przekąska.”
Jeśli chodzi o ich cenę, to marchew w pęczkach jest również droższa niż marchew w workach, ponieważ „jej uprawa i obsługa odbywa się całkowicie ręcznie (z wyjątkiem mycia)”, mówi Jesús Lucas. „Codziennie w naszych placówkach pracuje około 300 osób, które dostarczają od 14 do 16 pęczków pakietów na kampanię, przy średniej wadze około 750 gramów na pęczek”.

Podobne
Marchew
2019-04-15 11:00
Marchew – może teraz
Pierwsza połowa kwietnia nie przyniosła przełomu w sytuacji cenowej na polskim hurtowym rynku marchwi. Może teraz trend się ożywi?
czytaj więcej
Ziemniaki i marchew
2019-04-09 09:00
Regionalny rynek ziemniaków i marchwi – 14 tydz. br.
Kwiecień, na rynku ziemniaków i marchwi w monitorowanych krajach regionu Europy Wschodniej i Azji Środkowej, rozpoczął się wzrostem cen ziemniaków, wynika z raportu east-fruit.com.
czytaj więcej
Marchew
2019-04-02 13:12
Import marchwi w 2018 r.
Duży wzrost importu marchwi do Polski, zwłaszcza w wymiarze wartościowym. Analizujemy dane GUS za rok 2018.
czytaj więcej
Marchew
2019-03-29 16:21
Eksport marchwi w 2018 r.
Duży spadek wolumenu eksportu marchwi rok do roku, ale przy jednoczesnym wzroście jego wartości. Analizujemy dane GUS za rok 2018.
czytaj więcej
Marchew
2019-03-27 19:38
Rosja – ceny marchwi w górę
Zapasy marchwi w magazynach rosyjskich producentów szybko się kurczą, pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Marchew
2019-03-27 14:01
Marchew jeszcze zdrożeje?
Marzec przyniósł wyraźne osłabienie koniunktury w hurtowym handlu marchwią na polskim rynku. Czyżby szła poprawa w tym zakresie?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.