Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Poniedziałek 16 września 2019. Od wczoraj dodano 2848 ceny w 22 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Ukraina – ruszyła największa fabryka skrobi w Europie Wsch.

Ukraina – ruszyła największa fabryka skrobi w Europie Wsch.

Ziemniaki
  |   Źródło:
W regionie Czernihów (Ukraina) rozpoczął pracę największy zakład przetwórstwa ziemniaków w Europie Wschodniej, informuje portal east-fruit.com, powołując się na ukraińskie źródło agri-gator.com.ua

W obwodzie czernihowskim uruchomiono największą fabrykę skrobi w Europie Wschodniej, Vimal. Pisze o tym ukraiński portal Agri-Gator w odniesieniu do serwisu prasowego firmy.

Poinformowano, że docelowe rynki sprzedaży wyrobów tego zakładu to Unia Europejska, Ukraina i kraje azjatyckie. Zakład o wydajności przerobu 1.440 ton surowca dziennie był budowany od podstaw przez 2,5 roku. Firma zainstalowała nowoczesny szwedzki sprzęt, który będzie wytwarzał wysokiej jakości produkty spełniające wszystkie normy UE.

„Jest nam niezmiernie miło poinformować, że największy zakład przetwórstwa ziemniaków w Europie Wschodniej jest w pełni skonfigurowany i gotowy do produkcji skrobi, skrobi najwyższej jakości dla każdego rodzaju potrzeb. Trudno w to uwierzyć, ale tylko 2,5 roku minęło od początku budowy na pustej ziemi. Jakość produktu była naszym priorytetem numer jeden i podstawową filozofią, którą stosowaliśmy przy projektowaniu i tworzeniu zakładu”- mówi komunikat.

Firma będzie produkować skrobię, która będzie certyfikowana przez wiodące na świecie zaawansowane systemy zarządzania jakością i bezpieczeństwem produktów. Znaczna część wielkości produkcji nowego przedsiębiorstwa zostanie wyeksportowana do Unii Europejskiej. Jest to trzeci zakład firmy do produkcji skrobi w regionie Czernihowa.

W 2020 roku firma planuje otworzyć zakład, który otrzyma białko z soku ziemniaczanego, wytworzy suche włókna ziemniaczane i ciekły nawóz organiczny.

Podobne
Ziemniaki i marchew
2019-06-04 14:24
Regionalny rynek ziemniaków i marchwi – 22. tydz. br.
Ceny ziemniaków i marchwi spadły w większości monitorowanych krajów regionu Europy Wschodniej i Azji Środkowej, informuje portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Ziemniaki
2019-06-04 11:13
Produkcja ziemniaków w Polsce w 2018 r.
GUS opublikował informację na temat wielkości produkcji upraw rolnych i ogrodniczych w roku 2018. Jak wygląda to w przypadku produkcji ziemniaków?
czytaj więcej
Ziemniaki
2019-05-31 19:00
Ceny młodych ziemniaki wróciły do wcześniejszego trendu
W końcówce bieżącego tygodnia ceny krajowych młodych ziemniaków wróciły do swojego wcześniejszego trendu.
czytaj więcej
Ziemniaki
2019-05-29 13:18
Holandia – jest popyt na ziemniaki, za to ziemniaków nie ma
Niska podaż przy wysokim popycie, to konfiguracja, która decydowała o obliczu holenderskiego rynku ziemniaków w zeszłym tygodniu.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.