Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Środa 12 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 2172 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Ukraina – ziemniaki znów drożeją

Ziemniaki
  |   Źródło:
Na Ukrainie znowu w górę ruszyły ceny ziemniaków.

Według ekspertów projektu EastFruit, ulewne deszcze, które miały miejsce na większości obszaru Ukrainy, doprowadziły do ​​kolejnego wzrostu cen w segmencie ziemniaków.

W chwili obecnej ukraińscy rolnicy oferują ziemniaki na sprzedaż w hurcie po cenach z przedziału 8-10 UAH/kg, to jest 0,32-0,40 USD/kg (1,23-1,54 zł/kg), czyli średnio o 19 procent drożej niż na koniec ostatniego tygodnia roboczego.

Kolejny wzrost cen ziemniaków na ukraińskim rynku wynikał z kilku powodów. Przede wszystkim było to spowodowane zmniejszeniem bieżących dostaw z gospodarstw, ponieważ z powodu deszczowej pogody w niektórych regionach rolnicy zostali zmuszeni do zatrzymania zbiorów. Ponadto sprzedawcy mówili o niewielkiej podaży produktów wysokiej jakości, co również wspierało zwyżkę cen.

Należy pamiętać, że w tej chwili ceny ziemniaków na Ukrainie są średnio 2,3 razy wyższe niż w tym samym okresie w 2018 roku. Jednocześnie wielu uczestników rynku nie przewiduje osłabienia popytu w tym segmencie rynku w najbliższej przyszłości. Ponadto wielu rolników deklaruje zamiar kontynuowania rewizji cen ziemniaków w górę.

Podobne
Ziemniaki i marchew
2019-08-13 09:00
Regionalny rynek ziemniaków i marchwi - 32. tydz. br.
Jak rozwija się sytuacja na rynku ziemniaków i marchwi w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Ziemniaki
2019-08-09 17:13
Czy ziemniaków będzie rekordowo mało?
Doniesienia na temat fatalnych, dla upraw ziemniaka, skutków suszy każą się zastanawiać nad możliwością tego, że bieżący sezon przyniesie rekordowo niskie zbiory tych warzyw.
czytaj więcej
Ziemniaki
2019-08-09 09:00
Rosja – niski popyt na ziemniaki
Rosyjskich rolników niepokoi spadek popytu na ziemniaki na tamtejszym rynku krajowym.
czytaj więcej
Ziemniaki
2019-08-08 10:00
Hiszpania – rekordowe ceny ziemniaków
Ceny ziemniaków w Europie podwoiły się z powodu niedoborów tych warzyw.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.