Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest niedziela 22 września 2019. Od wczoraj dodano 1715 ceny w 14 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Uzbekistan – inwestycje w przetwórstwo ziemniaków

Uzbekistan – inwestycje w przetwórstwo ziemniaków

Ziemniaki
  |   Źródło:
W marcu w Uzbekistanie zacznie działać pierwsza fabryka do produkcji frytek, o czym informuje portal east-fruit.com.

Pierwsza fabryka w Azji Środkowej do produkcji gotowych frytek i płatków ziemniaczanych zostanie oficjalnie oddana do użytku w Taszkencie 19 marca 2019 roku - donosi Uzbek Telegraph Agency (UzTAG).

Otwarcie fabryki, według Stowarzyszenia Producentów Ziemniaków, odbędzie się w Międzynarodowym Dniu Ziemniaka w Uzbekistanie. Wydarzenie odbędzie się pod przewodnictwem stowarzyszenia oraz firm Grimme i Agrover. Międzynarodowy Dzień Ziemniaka zgromadzi przedstawicieli Stowarzyszenia Producentów Ziemniaków, Instytutu Badawczego Rolnictwa, dużych gospodarstw, gości zagranicznych, dostawców sprzętu rolniczego i nawozów.

Na specjalistycznej wystawie sprzętu eksperci w dziedzinie uprawy ziemniaków zapoznają się z innowacjami technicznymi i nowoczesnym podejściem do pracy. Firmy nasienne, producenci specjalistycznego sprzętu rolniczego, urządzeń chłodniczych, urządzeń do nawadniania i środków ochrony roślin zaprezentują swoje produkty.

„Najważniejszym wydarzeniem będzie uruchomienie pierwszego w Azji Środkowej zakładu do produkcji gotowych frytek i płatków ziemniaczanych”, powiedział serwis prasowy stowarzyszenia.

„Zakład o wydajności do 20 tys. ton gotowych produktów rocznie zaspokoi popyt na rynku wewnętrznym, a także będzie mógł pracować na eksport”, wynika z raportu.

Ponadto w ramach uruchomienia zakładu zostanie przygotowany i pokazany film, który pokaże cały proces uprawy ziemniaków i przetransportowania ich do zakładu w celu dalszego przygotowania produktów ziemniaczanych.

Nowa fabryka otwiera się w dzielnicy Sergeli w Taszkencie.

Podobne
Ziemniaki
2019-03-13 20:33
Import ziemniaków w 2018 r.
Wzrost importu ziemniaków do Polski w relacji rok do roku. Analizujemy dane GUS za rok 2018.
czytaj więcej
Ziemniaki
2019-03-12 14:44
Eksport ziemniaków w 2018 r.
Prezentujemy analizę najnowszych danych GUS dotyczących eksportu z Polski ziemniaków jadalnych w 2018 roku.
czytaj więcej
Ziemniaki
2019-03-12 13:22
Globalny eksport ziemniaków
Trzy europejskie kraje otwierają listę największych eksporterów ziemniaków na świecie, o czym pisze portal www.freshplaza.com. Na liście kilkunastu państw oczywiście brakuje Polski, mimo że jesteśmy jednym z czołowych producentów tego warzywa. Nieco lepiej Polska wypada w zestawieniu eksporterów ziemniaków przetworzonych i zakonserwowanych.
czytaj więcej
Ziemniaki i marchew
2019-03-12 09:00
Regionalny rynek ziemniaków i marchwi – 10 tydz. br.
Ceny ziemniaków wzrosły w Mołdawii, a spadły w Tadżykistanie, gdzie zdrożała za to marchew, w cotygodniowym przeglądzie regionalnego rynku ziemniaków i marchwi Europy Wschodniej i Azji Środkowej, pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Ziemniaki
2019-03-11 14:17
Taniej za ziemniaki, ale…
Mamy zmiany w hurtowych cenach ziemniaków. I to zmiany, które nie mogą cieszyć producentów tych warzyw. A jakie są perspektywy na kolejne tygodnie sezonu?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.