Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Poniedziałek 30 marca 2020. Od wczoraj dodano 2050 ceny w 19 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Producenci pomidorów i ogórków na TSW

Pomidory
  |   Źródło:
Na ostatnich Targach Sadownictwa i Warzywnictwa nie zabrakło oferty skierowanej do producentów warzyw pod osłonami, w tym pomidorów i ogórków. Zaprezentowało się tam również, powstałe w zeszłym roku, Stowarzyszenie Producentów Pomidorów i Ogórków Pod Osłonami.

Stowarzyszenie Producentów Pomidorów i Ogórków Pod Osłonami zostało zarejestrowane w styczniu ubiegłego roku. Zrzesza ono 91 członków, którzy uprawiają pod osłonami pomidory i ogórki na powierzchni łącznej 480 hektarów. Prezesem Stowarzyszenia jest Pan Maciej Mularski.

Stowarzyszenie ma ambicję bycia istotną częścią składową polskiej branży warzyw pod osłonami. Chce zabierać głos w ważnych dla tej branży kwestiach, wychodząc z założenia, że taki zbiorowy głos będzie lepiej słyszalny niż opinie pojedynczych producentów. I jest w tym dużo racji.

Cele, jakie stawia sobie Stowarzyszenie to: przede wszystkim bycie reprezentantem interesów Członków Stowarzyszenia, promocja wysokiej jakości pomidorów i ogórków spod osłon oraz promowanie spożycia tych warzyw, tworzenie atmosfery zrozumienia, szacunku i zaufania oraz podstaw sprzyjających integracji ogrodników, a ponad to wspomaganie rozwoju gospodarczego.

SPPiOPO chce pomagać swoim członkom w funkcjonowaniu na rynku i w jego otoczeniu (prawnym, finansowym, logistycznym). Istotnym zadaniem jest nawiązywanie współpracy z producentami ŚOR czy dostawcami nośników energii.

Stowarzyszenie aktywnie działa również w kierunku zwiększenia skuteczności kontroli jakości pomidorów i ogórków oraz poprawy bezpieczeństwa jakości handlowej. W tym celu SPPiOO podjęło współpracę z Inspekcją Jakości Handlowej Artykułów Rolno – Spożywczych. Chodzi tu też o poprawę przepisów prawnych z zakresu bezpieczeństwa jakości handlowej.

Stowarzyszenie współpracuje także z Organami Państwa Polskiego. Między innymi w zakresie kształtowania norm prawnych, polityki fiskalnej i budowy strategii.

Stowarzyszenie nie zapomina również o promocji. Podejmuje działania mające na celu zwiększenie konsumpcji polskich pomidorów i ogórków. W tym celu prowadzone są prace nad profesjonalną kampanią planowaną na kilka lat, prowadzoną w wielu mediach równocześnie (TV, radio, Internet, prasa). Rynkami docelowymi kampanii mają być zarówno kraj, jak i rynki wschodnie, gdzie upatruje się znaczącego potencjału dla zbytu polskich pomidorów i ogórków.

Podobne
rodki ochrony roślin
2014-02-26 21:06
Szeroka oferta środków ochrony na TSW
Co roku, na Targach Sadownictwa i Warzywnictwa, można oglądać bogatą ofertę środków ochrony roślin i nawozów. Nie inaczej było na Targach, które miały miejsce 19 i 20 lutego bieżącego roku.
czytaj więcej
Wykłady cieszyły się dużą popularnością, szczególnie posła Maliszewskiego
2014-02-20 16:23
Podsumowanie wykładów na TSW 2014
Po raz pierwszy organizatorzy Targów Sadownictwa i Warzywnictwa przygotowali tak bogatą ofertę skierowaną do producentów warzyw - aż 45 wykładów i prezentacji tematycznych.. Nic dziwnego, warzywnictwo to prężnie rozwijający się segment rynku agro....
czytaj więcej
Relacja fotograficzna z TSW 2014
2014-02-19 13:15
Relacja fotograficzna z TSW 2014
Zapraszamy do obejrzenia pierwszych zdjęć z tegorocznych Targów Sadownictwa i Warzywnictwa.
czytaj więcej
Ogórki szklarniowe
2014-02-11 19:46
Polskie ogórki coraz bardziej konkurencyjne
Podaż ogórków szklarniowych krajowej produkcji powoli rośnie. Dzięki temu mogą być one już niedługo realną konkurencją dla ogórków importowanych.
czytaj więcej
Rynek pomidorów w Unii Europejskiej.
2014-01-27 15:19
Unijny import pomidorów
W sezonie 2012/2013 (sezon liczony od października do końca maja) łączny import pomidorów w UE 28 wyniósł niecałe 1,85 mln ton i tym samym pozostaje on na bardzo zbliżonym poziomie już od około 3 sezonów.
czytaj więcej
Import ogórków
2013-12-30 15:00
Import ogórków po 3 kwartałach 2013 r.
Prezentujemy analizę danych Głównego Urzędu Statystycznego dotyczących importu ogórków po trzech kwartałach 2013 roku.
czytaj więcej
Import pomidorów
2013-12-30 09:07
Import pomidorów po3 kwartałach 2013 r.
Przedstawiamy dane Głównego Urzędu Statystycznego dotyczące importu pomidorów świeżych i schłodzonych po trzech kwartałach 2013 roku.
czytaj więcej
Eksport ogórków z Polski
2013-12-23 15:36
Eksport ogórków po 3 kwatałach 2013 r.
Prezentujemy analizę danych Głównego Urzędu Statystycznego dotyczących eksportu ogórków i korniszonów świeżych i schłodzonych, po trzech kwartałach 2013 roku.
czytaj więcej
Eksport pomidorów z Polski
2013-12-23 08:00
Eksport pomidorów po 3 kwartałach 2013 r.
Prezentujemy analizę danych, jakie Główny Urząd Statystyczny opublikował na temat eksportu pomidorów świeżych i schłodzonych w trzech kwartałach 2013 roku.
czytaj więcej
Produkcja pomidorów spod osłon rosła w ostatnich latach
2013-11-12 08:31
Rośnie produkcja pomidorów spod osłon
Produkcja pomidorów spod osłon w Polsce na przestrzeni ostatnich lat systematycznie wzrastała – według danych IERiGŻ-PIB
czytaj więcej
Ranking polskich producentów pomidorów
2013-05-06 12:00
Ranking polskich producentów pomidorów
Fresh-market.pl przygotował zestawienie największych firm pomidorowych w kraju. Użytkownicy 3, 6 i 12 miesięcznych abonamentów w Pakiecie Biznes otrzymają go w prezencie!!
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.