Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 8 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 3214 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Chiny – niższy eksport czosnku

Czosnek
  |   Źródło:
Eksport chińskiego czosnku spadł we wrześniu o 16,53%

Chiny, w okresie od stycznia do września 2019 roku, wyeksportowały ogółem 1,17 mln ton świeżego i schłodzonego czosnku. Jest to spadek o 104 tys. ton, czyli o 8,16 procent w porównaniu z całkowitą wielkością eksportu 1,27 mln ton w tym samym okresie ubiegłego roku.

Wielkość eksportu we wrześniu była mniejsza niż w poprzednich trzech miesiącach (czerwiec, lipiec, sierpień). Rynki eksportowe mają ścisłe standardy dla czosnku. Czosnek pozostający obecnie w gospodarstwach  na otwartym gruncie zaczyna kiełkować i dlatego nie kwalifikuje się do wywozu. Większość eksporterów przechodzi o tej porze roku na czosnek z magazynów-chłodni. Jednak cena czosnku z magazynu nie jest stabilna. Entuzjazm kupujących jest ograniczony, a zatem zmniejsza się wolumen czosnku wyjeżdżającego z Chin. Co więcej, koszty pracy wzrosły w okresie świątecznym Święta Środkowej Jesieni [13 września 2019 r.] oraz Święta Narodowego [1 października 2019 r.]. Miało to również wpływ na eksport czosnku.

Okres, w którym kupujący zaopatrują swoje magazyny w czosnek, już się kończy. Większość eksporterów zaczęła sprzedawać czosnek z magazynu. Koszt przechowywania jest wysoki, co wywiera presję na cenę czosnku. Kiedy handlowcy zaczynają sprzedawać towar z magazynu, stają się chętniejsi do opróżniania swoich magazynów. Kupujący mogą więc wywierać presję na cenę, która ogólnie wykazuje tendencję spadkową w tym okresie.

Większość eksporterów koncentruje się na eksporcie przetworzonego czosnku do Indonezji, chociaż liczba zamówień z Ameryki Południowej, Afryki i Azji Południowo-Wschodniej również wzrosła w październiku. Spadek eksportu czosnku z Indii stymuluje również eksport chińskiego czosnku. Cena wzrosła o 2 tysiące juanów [285,32 USD] za tonę w ciągu jednego miesiąca. Wielkość eksportu ma wzrosnąć ponownie w przyszłym miesiącu.

Podobne
Czosnek
2019-10-09 13:16
Import czosnku po II kw. 2019 r.
Wyższy import czosnku do Polski w relacji rok do roku. Analizujemy dane GUS po drugim kwartale 2019 roku.
czytaj więcej
Czosnkowy rynek w Chinach
2019-08-27 00:00
Czosnkowy rynek w Chinach
Do połowy lipca ceny świeżego czosnku na chińskim rynku rosły.
czytaj więcej
Czosnek
2019-06-13 14:31
Hiszpania – lepsze czasy dla czosnku?
Dla kampanii czosnkowej w Hiszpanii rysują się dobre perspektywy, informuje portal www.freshplaza.com na podstawie lokalnych źródeł.
czytaj więcej
Czosnek
2019-05-10 10:42
Chiny – ceny czosnku w górę?
Cena chińskiego czosnku prawdopodobnie wzrośnie wraz z kontynuacją wysokiego popytu w zakupach na eksport, pisze portal www.freshplaza.com, powołując się na miejscowe źródło Shandong Jinxiang Garlic Market.
czytaj więcej
Czosnek
2019-04-24 11:00
Eksport czosnku w 2018 r.
Spadek eksportu czosnku z Polski, zwłaszcza w ujęciu wartościowym. Analizujemy dane GUS za rok 2018.
czytaj więcej
Czosnek
2019-04-23 15:24
Import czosnku w 2018 r.
Spadek importu czosnku do Polski w relacji rok do roku, zwłaszcza w ujęciu wartościowym. Analizujemy dane GUS za rok 2018.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.