Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 7 lipca 2020. Od wczoraj dodano 3380 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Holandia – co z popytem na cebulę?

Cebula
  |   Źródło:
Według słów holenderskiego handlowca zapotrzebowanie na cebulę nie jest teraz duże, ale płynie z wielu krajów.

Według Tjerka Nagela z Konaxx Onions , firmy sortującej i pakującej cebulę, mającej siedzibę we fryzyjskiej miejscowości Sint Jacobi, istnieje zauważalne zapotrzebowanie na rynku cebuli.

„Obecnie orientujemy się głównie na kraje Wschodniej Afryki, ale zamówień przybywa z Karaibów i Dalekiego Wschodu. Podsumowując, popyt nie jest dziki, ale ma szeroki zasięg”.

„Podaż cebuli jest również pewna. Tutaj, w regionie Afland wciąż jeszcze jest coś do zebrania, ponieważ tutaj priorytet mają ziemniaki-sadzeniaki. Na szczęście jakość miejscowej cebuli jest dobra, poza zwykłym odsetkiem gorszego towaru, który zawsze występuje. Cebula z dymki miała dobrą jakość, a teraz cebula z siewu też jest jakościowo dobra ”- mówi Tjerk.

„Ceny dla rolnika kształtują się na poziomie około 9,5-10 centów, z wysuszoną łuską około 11 centów, a w worku około 15-16 centów” - podsumowuje Tjerk, i dodaje, że z optymizmem czeka na ten sezon. „Myślę, że ten nastrój jest powszechny w handlu. Klienci mogą kupować cebulę po akceptowalnych cenach. Istnieje zdrowa sytuacja na rynku pod względem popytu i podaży. Wszyscy są z tego zadowoleni”.

Podobne
Cebula
2019-10-09 08:01
Austria – zbiór cebuli zakończony
Tegoroczna kampania zbioru cebuli w Austrii została zakończona. Czy fakt ten miał wpływ na ceny?
czytaj więcej
Cebula
2019-10-08 08:04
Regionalny rynek cebuli – 40. tydz. br.
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej? Czy w Polsce cebula wciąż jest najdroższa?
czytaj więcej
Cebula
2019-10-04 14:00
Holandia – drożej za cebulę
Trend cenowy, który na holenderskim rynku cebuli w tygodniu poprzednim zaledwie się zarysował, w kolejnych dniach wyraźnie się rozbudował.
czytaj więcej
Cebula
2019-10-04 08:00
Azja Środkowa – problem z eksportem cebuli
Ceny cebuli w Uzbekistanie i Tadżykistanie spadają, ale wciąż nie ma popytu na eksport.
czytaj więcej
Cebula
2019-10-01 13:32
Niepewność na cebulowym rynku
Choć wiadomo, że drugi rok z rzędu w Polsce zbiory cebuli będą słabe, to przyszłość cen cebul rysuje się bardzo niepewnie.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.