Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Krajowe pomidory wciąż bardzo drogie

2020-03-12 20:08

W ostatniej dekadzie lutego na krajowy rynek wróciły czerwone pomidory z polskich szklarni. Start sezonu miał miejsce nieco później niż w zeszłym roku, ale dla odmiany w stosunku do tamtego sezonu, teraz podaż tych warzyw pozostaje bardzo ograniczona.

Rok temu czerwonych pomidorów dość szybko zaczęło przybywać, a co za tym idzie ich ceny weszły w wyraźny trend spadkowy. Zaczął się on już w drugim tygodniu marca i do końca miesiąca średnia cena zeszła wówczas na poziom 11,25-11,50 zł/kg.

Teraz podaż pozostaje na stabilnym i niskim poziomie, a zatem i ceny nie maleją. Pomidory czerwone oferowane lokalnie na giełdzie w Kaliszu mają ceny 15,00-16,00 zł/kg. Takie same pomidory na Broniszach są wyceniane na 15,00-18,00 zł/kg. Ceny w okolicach 100 zł za karton to stanowczo jeszcze nie poziom do pobudzania popytu. Dlatego w ofertach sieci handlowych, ale także w hurcie dominuje pomidor czerwony z importu. W ofertach polskich importerów dla odbiorców hurtowych jego ceny to 4,00-5,00 zł/kg za pomidory marokańskie i 5,00-7,50 zł/kg za te importowane z Hiszpanii.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE