Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 5 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 4476 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Kalafiory – import zastępuje krajową produkcję

Ceny kalafiorów
  |   Źródło:
Polskie kalafiory niemal zniknęły już z rynku. Powoli zaczyna zastępować je towar z importu.

Podaż kalafiorów z krajowych upraw jest już bardzo niska. W dużym hurcie handel tymi warzywami praktycznie się zakończył, choć jeszcze są firmy skupujące te warzywa. Ceny skupu są na poziomie 1,00 – 1,50 zł/szt. zależnie od wielkości i jakości. Generalnie jednak kalafiory, które trafiają na rynek są małe i nienajlepszej jakości.

Na polski rynek natomiast zaczynają trafiać już pierwsze partie kalafiorów z importu. W przeciwieństwie do warzyw sprowadzanych z Hiszpanii, których ceny w ostatnich dniach mocno zwyżkują, ceny kalafiorów importowanych z Francji są na umiarkowanym poziomie.

Obecnie krajowe kalafiory w małym hurcie mają już ceny na poziomie 3,00 – 4,00 zł/szt. Natomiast kalafiory francuskie oferuje się w cenach 5,00 – 5,50 zł/szt. i nic nie zapowiada tego, żeby ceny te miały w najbliższym czasie wzrosnąć.

Podobne
Ceny kalafiorów
2012-11-06 17:52
Kalafiory znikają z dużego hurtu
Podaż krajowych kalafiorów w dużym hurcie jest minimalna. Na polach zostało jeszcze trochę tych warzyw, jednak nie wiadomo, czy pogoda pozwoli na ich zbiór.
czytaj więcej
Ceny kalafiorów
2012-11-02 19:49
Duży popyt na kalafiory
Popyt na krajowe kalafiory jest obecnie bardzo wysoki. O wiele gorzej jest z dostępnością krajowego towaru.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.