Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 21 sierpnia 2019. Od wczoraj dodano 4412 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Ukraina – ceny cebuli nadal spadają

Ukraina – ceny cebuli nadal spadają

Cebula
  |   Źródło:
Na rynku ukraińskim trwa trend spadkowy cen cebuli. Portal east-fruit.com pisze, o przyczynach tego stanu rzeczy.

Na Ukrainie w tym tygodniu znów odnotowano spadek cen cebuli. Informują o tym analitycy projektu EastFruit. Według uczestników rynku jakość cebuli z ubiegłego roku pogarsza się szybko z powodu długotrwałego przechowywania. W związku z tym sprzedający są zmuszeni do obniżania cen takiego towaru.

W tej chwili sprzedaż cebuli odbywa się najczęściej w cenach 16 - 18 UAH/kg, czyli 0,61 - 0,68 USD/kg (2,34 – 2,64 zł/kg), to jest średnio o 21 procent taniej niż tydzień wcześniej.
Rolnicy uznają obniżkę cen pod koniec sezonu środkiem koniecznym. Według nich wynika ona z dużej podaży cebuli niskiej jakości, ponieważ wiele gospodarstw produkcyjnych wstrzymało się ze sprzedażą swoich zapasów tego warzywa do drugiej połowy kwietnia, w oczekiwaniu na poprawę sytuacji cenowej.

Do tego trzeba pamiętać, że na rynek ukraiński regularnie trafiają teraz dostawy importowanej cebuli młodej. Obecnie cena wczesnej cebuli wyprodukowanej w Egipcie i Uzbekistanie wynosi około 18 - 20 UAH/kg, czyli 0,68 - 0,76 USD/kg (2,64 – 2,93 zł/kg).

Warto jednak zauważyć, że cena cebuli z lokalnych gospodarstw produkcyjnych na Ukrainie jest, mimo opisanego trendu spadkowego, nadal na rekordowo wysokim poziomie. Dla porównania pod koniec maja 2018 roku cebula oferowana przez ukraińskich rolników była średnio 3 razy tańsza niż obecnie. Co do przyszłości cen zeszłorocznej cebuli, uczestnicy rynku są raczej pesymistyczni, ponieważ jakość produktów w magazynie nadal się pogarsza, podczas gdy popyt w tym segmencie pozostaje niski.

Podobne
Cebula
2019-05-22 13:54
Hiszpania – wysoki popyt na młodą cebulę
Popyt na młodą hiszpańską cebulę jest obecnie ekstremalnie wysoki, a jej ceny niemal rekordowe, pisze portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Cebula
2019-05-22 10:50
Rośnie podaż młodej cebuli
Na polski rynek trafia coraz więcej młodej cebuli, a to sprawia, że rośnie presja na ceny cebuli ze zbioru 2018 roku.
czytaj więcej
Cebula
2019-05-22 08:08
Austria – „stara” cebula jeszcze droższa
Resztki zapasów austriackiej cebuli ze zbioru 2018 roku są bardzo poszukiwana, a ich ceny wciąż rosną. Zwłaszcza, że już wiadomo, iż nowy sezon wystartuje z opóźnieniem.
czytaj więcej
Cebula
2019-05-21 08:13
Ukraina – przyczyny „cebulowego” kryzysu
Portal east-fruit.com publikuje ocenę przyczyn kryzysu, jaki ma miejsce na ukraińskim rynku cebuli, sformułowaną przez ekspertów Ukraińskiego Stowarzyszenia Producentów Owoców i Warzyw.
czytaj więcej
Cebula
2019-05-20 08:00
Regionalny rynek cebuli – 20. tydz. br.
W dwudziestym tygodniu bieżącego roku zanotowano spadek cen cebuli w Rosji i w Gruzji, wynika z cotygodniowego raportu portalu east-fruit.com o rynku cebuli w krajach regionu Europy Wschodniej i Azji Środkowej.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.