Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 25 luty 2020. Od wczoraj dodano 3233 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Cukinia – Hiszpania korzysta z problemów Maroka

Cukinia
  |   Źródło:
Producenci cukinii z hiszpańskiej prowincji Almeria korzystają na marokańskich problemach z produkcją tego warzywa, o czym informuje portal www.freshplaza.com.

Wszystko wskazuje na to, że w tym sezonie podaż marokańskiej cukinii w europejskich supermarketach będzie niższa. Potwierdzają to także dane z monitoringu cen i rynków rządu Andaluzji (Almeria to część Andaluzji – przyp. red. fresh-market.pl).

Powodem jest fakt, że Maroko, który to kraj jest głównym konkurentem w tym segmencie dla Almerii, nie ma obecnie znaczących ilości cukinii do eksportu. W Agadirze, jednym z trzech głównych obszarów produkcji w Maroku, w tym sezonie zmniejszono areał przeznaczony na cukinię. Eksperci branżowi podkreślają, że większość cukinii w tym regionie uprawia się na otwartym terenie, a wysoka częstość występowania wirusa New Delhi zmusiła wielu do zlikwidowania plantacji tego warzywa.

Ten brak marokańskiej produkcji, wraz z faktem, że Almeria nie będzie miała bardzo dużej ilości, częściowo dlatego, że jest w okresie przejściowym od wczesnych do późnych upraw, a częściowo z powodu występowania wirusa, skutkuje wysokimi cenami dla producentów. Do tego wszystkiego należy dodać, że kampania zbioru cukinii w krajach Europy Środkowej jest już praktycznie skończona, więc wszelkie ilości cukinii trafiające na rynek są sprzedawane bardzo szybko.

Podobne
Cukinia
2018-11-05 18:47
Droga cukinia z importu
Tegoroczny listopad przyniósł wysokie ceny importowanej cukinii. Dużo wyższe niż w tej samej fazie sezonu w roku ubiegłym.
czytaj więcej
Cukinia
2018-10-08 15:00
Turcja – straty na pomidorach odrobią cukinią?
Czy tureckim producentom uda się choć w części pokryć straty, jakie ponieśli w tym roku na produkcji pomidorów, korzystając z koniunktury na cukinię?
czytaj więcej
Cukinia
2018-09-17 17:00
Pogoda hamuje wzrost cen cukinii
Po upalnym sierpniu przyszedł ciepły wrzesień, co sprzyja wegetacji warzyw takich jak cukinia. Dzięki temu sytuacja cenowa na hurtowym rynku tego warzywa jest znacząco odmienna od tej z analogicznego okresu zeszłego roku.
czytaj więcej
Cukinia
2018-08-07 15:00
Wzrosną ceny cukinii?
Tegoroczne lato upłwało jak dtąd pod znakiem dość niskich cen cukinii. Czy teraz zacznie się to zmieniać?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.