Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Niedziela 15 grudnia 2019. Od wczoraj dodano 1772 ceny w 13 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Wahania cen cukinii

Wahania cen cukinii

Cukinia
  |   Źródło:
Ceny importowanej cukinii podlegały, w ostatnich tygodniach ostrym wahaniom. Czy szykują się kolejne zmiany w tym zakresie?

Koniec listopada przyniósł duża przecenę importowanej z Hiszpanii cukinii. Z poziomu średniego 11,00 zł/kg potaniała ona do 5,00 – 6,50 zł/kg, czyli niemal o 50 procent. Jednocześnie wiadomo było, że ta sytuacja wkrótce się odwróci, bo w międzyczasie zdążyły już wzrosnąć ceny na miejscu w Hiszpanii.

Ceny cukinii Fino, na aukcjach hurtowych w Almerii, wzrosły bowiem do 1,16 – 1,32 zł/kg. To musiało się przełożyć na sytuację cenową w Polsce. I się przełożyło. Cukinia na polskim rynku hurtowym podrożała do 6,00 – 7,50 zł/kg.

Ale znów mamy w perspektywie kolejne wahnięcie. Zresztą pierwsze jego oznaki dają się już teraz zauważyć na rynku polskim, bo można kupić hiszpańską cukinię od 5,00 zł/kg. Jest to oczywiście skutek zmian na rynku hiszpańskim, gdzie ceny na aukcjach zdążyły zejść do poziomu 0,65 – 0,80 euro/kg. Ale  to jeszcze nie koniec.

Przed nami najpewniej znów odbicie w górę. Od wtorku ceny cukinii w Hiszpanii znów rosną. teraz jest to poziom 0,78 – 1,03 euro/kg. Jeśli tym razem trend się utrzyma, to może powrócą one na wspomniany wyżej poziom powyżej 1,16 euro/kg.

Podobne
Cukinia
2015-11-24 10:00
Cukinia ostro w dół, ale…
Na rynku importowanej cukinii zmiany, zmiany, zmiany. Ich skala robi wrażenie, choć kierunek był łatwy do przewidzenia.
czytaj więcej
Cukinia
2015-11-12 14:00
Cukinia – przewidywania potwierdzone
Na początku listopada pisaliśmy, ze początek sezonu importowanej cukinii może upłynąć pod znakiem wysokich cen. Na razie prognozy te się potwierdziły. A jak może był w kolejnych tygodniach?
czytaj więcej
Cukinia
2015-11-02 10:01
Cukinia – będzie trudno
Sezon krajowej cukinii już się zakończył. Przynajmniej w handlu hurtowym na większą skalę. A jak wygląda sytuacja w Hiszpanii u progu sezonu importowego dla tego warzywa?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.