Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest sobota 24 sierpnia 2019. Od wczoraj dodano 2138 ceny w 22 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Ukraina – kapusta wciąż drożeje

Ukraina – kapusta wciąż drożeje

Kapusta
  |   Źródło:
Ceny białej kapusty ze zbioru 2018 roku na Ukrainie wciąż pną się w górę, wynika z informacji portalu east-fruit.com.

Ceny kapusty z zeszłorocznych zbiorów na Ukrainie nadal szybko rosną, o czym informują o tym analitycy projektu EastFruit.

Według uczestników rynku zwyżkowa dynamika cen wynika ze stabilnego wysokiego popytu na kapustę wysokiej jakości. Z drugiej strony w tym tygodniu wiele gospodarstw ogłosiło już koniec sezonu sprzedaży „starej” kapusty.

W rezultacie sprzedawcy mogli ponownie podnieść ceny sprzedaży, a pod koniec tygodnia wysokiej jakości kapusta luzem była oferowana po 27 - 30 UAH/kg, czyli 1,01 - 1,12 USD/kg (3,93 – 4,37 zł/kg), to jest średnio o 21 procent drożej niż pod koniec poprzedniego tygodnia roboczego. Jednocześnie producenci zauważyli, że kolejny wzrost cen produktów miał negatywny wpływ na popyt, ponieważ wiele przedsiębiorstw hurtowych stopniowo przestawiło się na kupowanie kapusty z nowej uprawy.

A ceny wczesnej kapusty na rynku ukraińskim nadal spadała, co wynikało z kilku powodów. Przede wszystkim producenci zmuszeni byli obniżyć ceny sprzedaży ze względu na obecność na krajowym rynku dużych ilości produktów z Uzbekistanu i Macedonii. Ponadto podaż kapusty z lokalnych gospodarstw stopniowo wzrastała, co również przyczyniło się do obniżenia cen tego towaru.

Na początku tygodnia młoda kapusta z lokalnych gospodarstw pojawiła się na sprzedaż po 40 UAH/kg, czyli 1,50 USD/kg (5,83 zł/kg), a następnie bliżej końca tygodnia lokalni producenci oferowali ten produkt w cenie 30 - 35 UAH/kg, to jest 1,12 - 1,31 USD/kg (4,37 – 5,10 zł/kg).

Podobne
Kapusta młoda
2019-04-25 16:37
Przybywa młodej kapusty
Podaż młodej kapusty białej na polskim rynku rośnie. Na razie wciąż to głównie import, ale jest też już pierwsza młoda kapusta z upraw krajowych.
czytaj więcej
Kapusta
2019-04-18 09:00
Ukraina – stara i młoda kapusta w jednej cenie
Na Ukrainie ceny kapusty ze zbioru 2018 roku zrównały się z cenami kapusty młodej, o czym pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Kapusta
2019-04-11 10:00
Rosja – szybko rośnie podaż młodej kapusty z importu
W tym tygodniu rosyjscy hurtownicy wyraźnie zwiększyli ilości młodej kapusty sprowadzanej z Uzbekistanu i Iranu, informuje portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.