Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 17 luty 2020. Od wczoraj dodano 1072 ceny w 9 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Belgia – duża przecena pomidorów

Pomidory
  |   Źródło:
W ciągu 4 dni w Belgii ceny pomidorów spadły o 50 procent.

W Belgii ceny pomidorów spadły o połowę w ciągu tygodnia. W ubiegły piątek cena wciąż wynosiła około 1 euro. Do środy spadła ona do 0,50 euro. Ceny spadły zarówno w przypadku pomidorów luzem, jak i TOV.

„Upalna pogoda z ubiegłego miesiąca spowodowała nagły wzrost podaży pomidorów na belgijskim  rynku. To obniżyło ceny” - mówi handlowiec z firmy Elite Foods. „W tym roku nadal mamy jednak znacznie lepsze ceny pomidorów niż w ubiegłym roku. Obejmuje to pomidory marki Elite, z których znana jest nasza firma. Cieszymy się z wyższych cen. Zarówno producent, jak i handlowiec mogą w tej sytuacji zarobić."

„Jeszcze dwa tygodnie temu nie było problemów z jakością pomidorów. Ale pogorszyła się ona trochę z powodu upałów. Na szczęście teraz znowu jakość jest lepsza”- mówi wspomniany handlowiec.

„Mieliśmy bardzo dobry okres letni. Był on właściwie najlepszy od lat. Co roku obserwujemy wzrost sprzedaży. Jesteśmy również pozytywnie nastawieni do nadchodzących miesięcy.

Wzrasta zapotrzebowanie na nie tylko warzywa szklarniowe. W tym roku sprzedaliśmy również dużo truskawek. W tej chwili segment truskawek jest już spokojny. Wiele krajów ma swoje lokalne truskawki. Są one zatem nieco tańsze niż wcześniej. Możemy jednak być zadowoleni z ostatniego okresu.”

Sezon warzywny w szklarni powoli dobiega końca. Jednak przez następne dziesięć dni nadal będzie wystarczająca ilość towaru. Potem można się spodziewać nieco mniejszej ilości na rynku.

„Do końca roku będziemy współpracować z dostawcami hiszpańskimi i tureckimi. Ale niektórzy nasi klienci wolą produkty belgijskie. Znów oferujemy także produkty z naszej uprawy. Jednak zauważyliśmy, że dla wielu klientów pierwszym i najważniejszym czynnikiem, jaki biorą pod uwagę jest cena. Dają pierwszeństwo tańszym produktom”, kontynuuje handlowiec.

„W Elite Foods mamy zarówno produkty holenderskie, jak i belgijskie. Nasza oferta, a także baza klientów rosną z każdym rokiem. Staramy się jednak ograniczać rozszerzanie naszego asortymentu. Chcemy być w stanie skupić się na produktach, w których jesteśmy dobrzy. Chcemy również zachować kontrolę nad jakością produktów ”, podsumowuje.

Podobne
Jabłka
2019-09-05 10:00
Ukraina – zakaz dostaw jabłek, gruszek i pomidorów do UE
Zakaz dostawy jabłek, gruszek i pomidorów z Ukrainy do Unii Europejskiej wszedł w życie 1 września. Jednak problem dotyczy też wielu innych krajów.
czytaj więcej
Pomidory i ogórki
2019-09-02 10:00
Regionalny rynek pomidorów i ogórków - 35. tydz. br.
Jak wygląda sytuacja na rynku pomidorów i ogórków szklarniowych w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Pomidory i ogórki
2019-08-28 08:00
Regionalny rynek pomidorów i ogórków - 34. tydz. br.
Jak wygląda sytuacja na rynku pomidorów i ogórków szklarniowych w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Pomidory
2019-08-23 08:00
Globalny rynek pomidorów
IndexBox opublikował raport na temat światowego rynku warzyw. Poniżej jego streszczenie.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.