Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest niedziela 22 września 2019. Od wczoraj dodano 1715 ceny w 14 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Tadżykistan mechanizuje uprawy cebuli i ziemniaków

Tadżykistan mechanizuje uprawy cebuli i ziemniaków

Ziemniaki i cebula
  |   Źródło:
Tadżykistan planuje zmechanizować wszystkie prace związane z produkcją cebuli i ziemniaków, informuje portal east-fruit.com.

Co roku w Tadżykistanie rośnie liczba gospodarstw wykorzystujących nowoczesne urządzenia do siewu i sadzenia. Według ekspertów EastFruit, w przeddzień obecnej kampanii, państwowe jednolite przedsiębiorstwo „Tadżykagroleasing” dostarczyło już nowoczesną technologię do wielu regionów kraju.

„Mechanizacja kampanii siewu i sadzenia pozwoliła rolnikom na prowadzenie tej kampanii w wyznaczonym czasie, jakościowo i bez przyciągania dużej ilości siły roboczej”, mówią przedstawiciele firmy, „Cały sprzęt został zakupiony przez rolników na zasadzie leasingu. Oprócz sprzętu do siewu i sadzenia oferta obejmuje również pielenie, podlewanie, nawożenie i opryskiwanie pestycydami, aby skutecznie zwalczać szkodniki”.

Zdaniem ekspertów z branży modernizacja i mechanizacja produkcji cebuli pozwoli producentom tadżyckim uzyskać plony o wyższej jakości. Ponadto mechanizacja produkcji zmniejsza zapotrzebowanie na pracę fizyczną, zarówno w sezonie wegetacyjnym, jak iw sezonie zbiorów.

Należy zauważyć, że w Tadżykistanie w ciągu najbliższych trzech lat planowane jest pełne zmechanizowanie procesu uprawy nie tylko cebuli, ale także ziemniaków, oczywiście w dostępnych dla takiego sprzętu miejscach tej górskiej republiki.

Podobne
Cebula
2019-04-11 08:00
W Azji rośnie podaż cebuli z nowego zbioru
Rosnąca podaż cebuli z nowego zbioru zaczyna dusić ceny tego warzywa na rynkach krajów Azji Środkowej, a trend ten wkrótce dotrze na Ukrainę, pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Cebula
2019-04-10 08:00
Austria – ceny cebuli nie odpuszczają
Niska, a raczej bardzo niska podaż cebuli na austriackim rynku sprawia, że ceny tego warzywa kontynuują swój wzrost z kilku poprzednich tygodni.
czytaj więcej
Cebula
2019-04-09 15:00
Dziwny rynek cebuli
Bieżący sezon jest mocno nietypowy, jeśli chodzi o rynek warzyw świeżych. Ale nawet na tym tle wyróżnia się sytuacja w handlu białą kapustą i cebulą właśnie.
czytaj więcej
Ziemniaki i marchew
2019-04-09 09:00
Regionalny rynek ziemniaków i marchwi – 14 tydz. br.
Kwiecień, na rynku ziemniaków i marchwi w monitorowanych krajach regionu Europy Wschodniej i Azji Środkowej, rozpoczął się wzrostem cen ziemniaków, wynika z raportu east-fruit.com.
czytaj więcej
Ziemniaki
2019-04-08 13:00
NEPG – rośnie powierzchnia uprawy ziemniaków
W krajach NEPG (Stowarzyszenie Producentów Ziemniaków Północno Zachodniej Europy) powierzchnia przeznaczona pod ziemniaki rośnie zgodnie z linią trendu wyznaczoną przez rosnący popyt na te warzywa, informuje portal www.freshplaza.com, powołując się na dane NEPG.
czytaj więcej
Cebula
2019-04-08 09:00
Regionalny rynek cebuli – 14. tydz. br.
Ceny cebuli w minionym tygodniu spadały w większości monitorowanych krajów, wynika z raportu portalu east-fruit.com.
czytaj więcej
2019-04-06 15:45
Ardanowski: podpiszę rozporządzenie dot. znakowania ziemniaków
Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski poinformował na sobotniej konwencji PiS w Kadzidle koło Ostrołęki, że w przyszłym tygodniu podpisze rozporządzenie dotyczące znakowania ziemniaków.
czytaj więcej
Cebula
2019-04-05 12:27
Rosja – spadek cen cebuli
W Rosji cebula tanieje, wynika z informacji portalu east-fruit.com. Trend spadkowy zaczął się jeszcze w zeszłym tygodniu, a w tym był kontynuowany.
czytaj więcej
Ziemniaki i marchew
2019-04-02 08:55
Regionalny rynek ziemniaków i marchwi – 13. tydz. br.
Stabilna sytuacja na rynku ziemniaków i nieznaczne wahania cen w segmencie marchwi, tak w skrócie wyglądał rynek marchwi w monitorowanych krajach regionu Europy Wschodniej i Azji Środkowej według cotygodniowego raportu portalu east-fruit.com.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.