Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 2 czerwca 2020. Od wczoraj dodano 1591 ceny w 16 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Ukraina – tanieje młoda kapusta

Kapusta wczesna
  |   Źródło:
Rolnicy Ukrainy są zmuszeni ponownie obniżyć cenę wczesnej kapusty.

Według analityków projektu EastFruit na rynku ukraińskim występuje tendencja do obniżania cen wczesnej białej kapusty. Głównym powodem zniżki cen w tym segmencie, jak uważają producenci, jest sezonowy wzrost podaży młodej kapusty, a także dość niski popyt na te produkty.

Obecnie kapusta białą ze zbioru 2020 roku jest oferowana w sprzedaży w przedziale 4,5-6,0 UAH/kg, czyli 0,17-0,23 USD/kg (0,71-0,94 zł/kg), czyli średnio o 17 procent taniej niż na koniec ostatniego tygodnia roboczego.

Przede wszystkim rolnicy są zmuszeni do aktywnego obniżania cen młodej kapusty z powodu jej nadmiernej podaży: większość ukraińskich gospodarstw produkcyjnych już rozpoczęła masowe dostawy tej kapusty. Sytuację pogarsza raczej niska stopa sprzedaży tych produktów. Firmy hurtowe i sieci detaliczne wolą robić zakupy w małych partiach, biorąc pod uwagę stosunkowo krótki okres przechowywania tego warzywa.

Dodajmy, że podobną sytuację na rynku wczesnej białej kapusty odnotowano na początku maja poprzedniego roku. Ceny w tym segmencie również wówczas gwałtownie spadły, głównie z powodu ogromnej podaży kapusty z otwartego gruntu. Jednak rok temu wczesna kapusta na Ukrainie miała ceny średnio o 13 procent wyższe niż dziś.

Podobne
Kapusta
2020-05-19 12:00
Białoruś kupuje kapustę w Kazachstanie
Kapusta z południa Kazachstanu nie zostanie zmarnowana - rozpoczęły się jej dostawy na Białoruś.
czytaj więcej
Kapusta
2020-05-08 09:00
Kapusta młoda – ceny nieco w górę, ale…
Na hurtowym rynku młodej kapusty w Polsce mamy teraz dość dużą zmienność cen. A jak to wygląda na tle poprzednich sezonów?
czytaj więcej
Kapusta wczesna
2020-04-30 13:00
Rosja – zimna wiosna opóźnia sezon wczesnej kapusty
Kapusta z nieogrzewanych szklarni pojawi się na rynku rosyjskim nie wcześniej niż w pierwszej dekadzie maja, czyli średnio 2-3 tygodnie później niż zwykle.
czytaj więcej
Kapusta
2020-04-30 11:00
Ceny białej kapusty znów „siadły”
Końcówka sezonu białej kapusty zapowiada się dość nieciekawie. Jej ceny w polskim hurcie znowu spadły.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.