Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest niedziela 5 lipca 2020. Od wczoraj dodano 1919 ceny w 16 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Ukraina – rośnie import cebuli

Cebula
  |   Źródło:
Ukraina rozpoczyna import cebuli z Rosji i Holandii

Według analityków EastFruit gwałtowny wzrost cen cebuli na rynku krajowym Ukrainy wywołał prawdziwe poruszenie. Tydzień wcześniej handlowcy z Kazachstanu i Uzbekistanu zaczęli eksportować cebulę na Ukrainę, a pod koniec minionego tygodnia pojawiły się oferty cebuli z Holandii, a nawet Rosji.

„Pomimo faktu, że ceny cebuli w Rosji również dynamicznie rosną, ceny na Ukrainie są obecnie prawie dwa razy wyższe, co umożliwia eksport cebuli z Rosji na Ukrainę. Jest to szczególnie prawdziwe w kontekście ciągłych dostaw rosyjskich ziemniaków na rynek ukraiński, ponieważ ci sami handlowcy mogą oferować również cebulę ”- mówi Andrij Jarmak, ekonomista w Departamencie Inwestycji Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO).

„Niemniej jednak jest wiele skarg na jakość rosyjskiej cebuli, więc nie sądzę, że dostawy cebuli z Rosji będą bardzo duże, ponieważ można kupić wysokiej jakości cebulę w tej samej lub nawet niższej cenie w Holandii lub w Polsce. Ponadto dostawcy z Uzbekistanu oferują cebulę dokładnie trzy razy taniej, a eksporterzy warzyw z Kazachstanu są tylko nieco drożsi. A droższa logistyka sprawia, że ​​takie dostawy są interesujące na rynku ukraińskim”- zauważa Andrij Jarmak.

Przypominamy, że można zapoznać się z cenami cebuli w różnych krajach regionu i poznać główne trendy rynkowe w cotygodniowych przeglądach projektu EastFruit (tłumaczonych na polski i publikowanych na fresh-market.pl – przyp. tłum.).
 

Słowa kluczowe: cebula, import cebuli, warzywa, Ukraina

Podobne
Cebula
2020-04-06 12:00
Regionalny rynek cebuli – 14. tydz. br.
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Cebula
2020-04-06 11:00
Holandia – rynek cebuli na huśtawce
Holenderski rynek cebuli znalazł się na huśtawce. Popyt i ceny to idą w górę, to spadają.
czytaj więcej
Cebula
2020-04-02 13:00
Kraje Unii Euroazjatyckiej zatrzymują eksport cebuli i czosnku
Do 30 czerwca eksport cebuli i czosnku z krajów Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej (EAEU) jest zabroniony.
czytaj więcej
Cebula
2020-04-02 12:00
Ukraina – wzrost cen aktywizuje import cebuli
Kolejny wzrost cen cebuli na Ukrainie spowodował wznowienie importu. Również z Polski.
czytaj więcej
Cebula
2020-04-02 11:00
Ceny cebuli idą w górę
W ciągu ostatnich trzech tygodni sytuacja w handlu cebulą zmieniła się dość radykalnie. Polski rynek nie jest tu wyjątkiem.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.