Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Piątek 29 maja 2020. Od wczoraj dodano 3305 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Są pierwsze krajowe brokuły

Brokuły
  |   Źródło:
Pierwsze polskie brokuły w tym sezonie trafiły są już na rynku. Ale do normalnego handlu tymi warzywami w dużym hurcie musi upłynąć jeszcze trochę czasu.

Poważny sezon handlu krajowymi brokułami wciąż jeszcze przed nami. Handel tymi warzywami w dużym hurcie staruje zazwyczaj na początku czerwca. Wtedy podaż jest już relatywnie wysoka, a i ceny znajdują się na poziomie chętniej akceptowanym przez kupujących.

Nie mniej pierwsze partie krajowych brokułów pojawiają się na rynku wcześniej. W tym roku, pierwsze polskie brokuły sa już dostępne w małym hurcie od bieżącego tygodnia. Na razie w minimalnych ilościach. Ale to i tak bardzo wcześnie, zwłaszcza biorąc pod uwagę mocno kapryśną pogodę tej wiosny.

Nie dziwi więc, że warzywa te są oferowane w dość wysokich cenach, bo na giełdzie w Broniszach sprzedawano je po 4,00 – 5,00 zł/szt. To nie mało i wciąż znacząco drożej niż oferta hurtowa brokułów importowanych z Hiszpanii. Te są oferowane przez polskich importerów po 3,50 – 3,80 zł/szt.

Teraz ceny hiszpańskich brokułów na aukcjach hurtowych w Murcji są na poziomie 0,35 – 0,45 euro/szt. Tydzień temu było to w eksporcie 0,40 – 0,50 euro/szt. W tym sezonie ceny brokułów w Hiszpanii są nieco niższe niż rok temu i taką różnicę widać też na polskim rynku. Byłoby jeszcze taniej, gdyby nie osłabiająca się do euro złotówka. Jak widać ceny polskich brokułów muszą jeszcze trochę spaść, aby stały się one konkurencyjne do importu.

Podobne
Kalafiory
2019-03-20 15:00
Import kalafiorów i brokułów w 2018 r.
Wzrost importu kalafiorów i brokułów w relacji rok do roku. Analizujemy najnowsze dane GUS.
czytaj więcej
Kalafiory
2019-03-19 13:37
Eksport kalafiorów i brokułów w 2018 r.
Spadek eksportu w kategorii kalafiorów i brokułów. Analizujemy najnowsze dane GUS za rok 2018.
czytaj więcej
Brokuły
2019-02-18 11:00
Brokuły – zmiana sytuacji
Luty przyniósł zasadniczą zmianę sytuacji cenowej na rynku importowanych brokułów.
czytaj więcej
Brokuły
2019-01-31 10:00
Hiszpania – będzie mało brokułów
Prognozy mówią, że podaż hiszpańskich brokułów będzie niska aż do lata, a to odbije się na cenach. Pisze o tym portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.