Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest czwartek 16 lipca 2020. Od wczoraj dodano 4288 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Ukraina – buraki ćwikłowe dużo tańsze niż rok temu

buraki ćwikłowe
  |   Źródło:
W relacji rok do roku hurtowe ceny buraków ćwikłowych na Ukrainie zmalały niemal dwukrotnie.

Mimo wyczerpania zapasów buraków ćwikłowych w magazynach ukraińskich gospodarstw produkcyjnych, tamtejsi rolnicy są zmuszeni do dalszego obniżania cen przy sprzedaży tych warzyw, twierdzą analitycy projektu EastFruit.

Według danych z codziennego monitorowania projektu, od początku maja buraki ćwikłowe na rynku ukraińskim potaniały średnio o 14 procent, a dziś producenci są gotowi do zawarcia transakcji w cenach 2,5-3,5 UAH/kg, czyli 0,09-0,13 USD/kg (0,40-0,55 zł/kg) w zależności od regionu i jakości oferowanych produktów.

Nieaktywny popyt na buraki w tym sezonie zmusza ukraińskich rolników do obniżenia cen tych produktów. Jednocześnie, nawet gdy cena spada, aktywność nabywców w tym segmencie pozostaje raczej niska.

W wyniku obniżki cen buraki na Ukrainie są dziś średnio 1,8 razy tańsze niż w pierwszej połowie maja 2019 roku. Według kluczowych graczy rynkowych cena buraków ze zbioru 2019 roku nadal będzie spadać. Po pierwsze, jakość tych produktów w magazynie nadal gwałtownie się pogarsza, a po drugie, na rynku pojawi się wkrótce pierwsza partia buraków obcinanych ze zbioru 2020 roku.

Podobne
Buraki
2020-05-07 08:00
Buraki ćwikłowe – przydałby się eksport
Końcowa faza bieżącego sezonu handlowego buraków ćwikłowych wygląda nie najlepiej, zwłaszcza w porównaniu z dynamiczną zwyżką cen tych warzyw przed rokiem. Dlaczego, skoro zbiory buraków były mniejsze niż w poprzednim sezonie?
czytaj więcej
Buraki młode
2020-04-28 10:00
Pierwsze młode buraki już na rynku
Pierwsze młode buraki ćwikłowe, oferowane w pęczkach, trafiły na rynek krajowy. Jak kształtują się ceny tych warzyw w sezonie naznaczonym kryzysem korona wirusowym?
czytaj więcej
Buraki
2020-04-20 10:00
Eksport buraków w 2019 r.
Mniejszy eksport buraków z Polski w relacji rok do roku. Analizujemy dane GUS.
czytaj więcej
2020-04-17 09:00
Import buraków w 2019 r.
Wzrost importu buraków w relacji rok do roku. Analizujemy dane GUS.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.