Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest sobota 24 października 2020. Od wczoraj dodano 2939 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Holandia – dobra podaż kalafiorów, a co z brokułami?

Kalafiory i brokuły
  |   Źródło:
Na pustym holenderskim rynku sprzedaż kalafiorów idzie bardzo gładko, a niska podaż brokułów sprawia, że na większy handel tymi warzywami trzeba jeszcze poczekać, mówi, dla portalu www.freshplaza.com, Robert Vogel z AGF Direct z Zwaagdijk.

Holenderski sezon kalafiorowy rozpoczął się około dwóch do trzech tygodni temu i był to dość spokojny start. „Początek był nieco późniejszy niż się spodziewaliśmy, ale wolumeny są już teraz dobre”, mówi Robert Vogel z AGF Direct z Zwaagdijk.

Sprzedaż kalafiora jest lepsza niż oczekiwano. „Kalafior hiszpański i francuski nie są już dostępne, więc rynek jest bardzo „wyposzczony”. Powoduje to płynne pozbywanie się produktu. Pomimo posiadania dość dużych wolumenów, produkt sprzedaje się szybko i po dobrych cenach”- kontynuuje Robert.

Ceny kalafiora (szóstki) wynoszą od 0,90 do 1,10 euro. „Jakość jest dobra, więc nie możemy narzekać”, uśmiecha się Robert. „Popyt jest dobry zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym”.

Natomiast holenderski sezon brokułów rozpoczął się ale na razie dostępne ilości są bardzo małe i trafiają na rynek nieregularnie. „Spodziewaliśmy się dobrego startu w tym okresie, ale brokuły nie rosną tak dobrze, jak oczekiwano. Musi minąć około dwóch lub trzech tygodni, zanim poprawią się wolumeny ”, spodziewa się Robert.

„Biorąc pod uwagę, że podaż brokułów importowanych będzie wkrótce maleć, a ich jakość spada, nie ma się co dziwić wzrostowi cen za ładny towar, który już zdrożeje niebotycznie. Ceny hiszpańskich brokułów wynoszą nawet 1,50-1,70 euro.”

Na zakończenie Robert wspomina, że ​​rynek sałaty lodowej charakteryzuje się dość stabilną sytuacją. „Podaż nie jest wyjątkowo wysoka, a produkt szybko się sprzedaje po cenach około 4,50 euro”.

Podobne
Kalafiory
2019-06-05 13:57
Kalafiory – ceny jak przed rokiem
Początek czerwca przyniósł znaczącą zmianę sytuacji cenowej w hurtowym handlu kalafiorami. Scenariusz tych zmian wydaje się niemal identyczny jak ten sprzed roku.
czytaj więcej
Kalafiory
2019-05-30 13:07
Kalafiory – ceny wysokie, ale…
Początek tegorocznego sezonu polskich kalafiorów przebiega pod znakiem dość wysokich cen. Ale jak ceny te wypadają w porównaniu z latami poprzednimi?
czytaj więcej
Brokuły
2019-05-29 15:03
Brokuły droższe niż rok temu
Pogoda wyraźnie wpłynęła na sytuację cenową polskiego rynku warzyw świeżych. Brokuły nie są tu wyjątkiem.
czytaj więcej
Kalafiory
2019-05-21 19:16
Poprawa podaży kalafiorów
Wystarczyło parę dni i podaż krajowych kalafiorów wyraźnie się poprawiła. Doszło także do poprawy w zakresie jakości tych warzyw.
czytaj więcej
Brokuły
2019-05-15 13:32
Są pierwsze krajowe brokuły
Pierwsze polskie brokuły w tym sezonie trafiły są już na rynku. Ale do normalnego handlu tymi warzywami w dużym hurcie musi upłynąć jeszcze trochę czasu.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.